Hugo II van Saint-Pol (1070 - 1130) uit het 'huis Champadavaine', was een zoon van Hugo I van Saint-Pol en van Clementia.
Hij volgde in 1083 zijn overleden broer Gwijde I op als graaf van Sint-Pols. In 1096 nam hij met zijn zoon Ingelram, samen met Robert Curthose, deel aan de eerste kruistocht en onderscheidde zich bij de belegering van Antiochië. Hugo II verloor wel zijn zoon Ingelram in Palestina. Bij zijn terugkeer nam hij voor de graaf van Henegouwen de wapens op tegen Robrecht II van Vlaanderen en diens zoon Boudewijn Hapkin. In 1115 nam Boudewijn Hapkin het kasteel van Encre in om het aan zijn neef Karel de Goede te schenken. In 1117 werd het kasteel van Sint-Pols ingenomen.
Hij was (in 1091) gehuwd met Helisende, dochter van Engelram II van Ponthieu, en vervolgens met Margaretha, dochter van Reinout II van Clermont en weduwe van Karel de Goede
Attention: Partner (Margaretha van Clermont Beauvais) is 34 years younger.
(1) He is married to Margaretha van Clermont Beauvais.
They got married.Source 2
Child(ren):
(2) He is married to Adelaide de Vermandois.
They got married
(3) He is married to Elisende de Ponthieu.
They got married in the year 1091, he was 21 years old.Source 3
Child(ren):
Child(ren):
grandparents
parents
brothers/sisters
children
Hugo II de Saint Pol | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Margaretha van Clermont Beauvais | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adelaide de Vermandois | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(3) 1091 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Elisende de Ponthieu | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Onbekend | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||