maximum test » Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel (1200-± 1252)

Personal data Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel 


Household of Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel

He has/had a relationship with N.N..


Child(ren):

  1. Arnold van Amstel  ± 1240-> 1291 


Notes about Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel

{geni:about_me} Birth:Mar 14 1200 - Ouderkerk aan de Amstel, Nederland
Death:Jan 8 1252 - Ouderkerk aan de Amstel, Nederland
Parents:Gijsbrecht Ii Van Amstel, Bertrande ( Bertrade Bertha ) Van Amstel (geboren Van Ijsselstein)
Siblings:Badeloch Van Amstel Van Egmond (geboren Van Amstel), Willem Van Amstel, Egbert Van Amstel, Gerard Van Amstel
Wife:Aleidis Albrechtsdr Van Amstel (geboren Van Cuijk)
Children:Clementia Badeloch (Elisabeth) Van Woerden (geboren Van Haarlem Van Amstel), Gijsbrecht Iv Van Amstel, Willem Van Amstel, Arnold Van Amstel, Heer Van Ijsselstein

http://www.biografischportaal.nl/

Gijsbrecht III van Amstel trouwde een dochter van Albert van Cuijk (1160-1233) namelijk Aleidis van Cuijk. Dit is in 1981 aangetoond door Coldeweij in zijn boek over het geslacht Cuijk. Het aanknopingspunt hiervoor is de verklaring van Floris, bastaard van Oegstgeest, in 1364. Deze gaf te kennen dat de heer van Amstel (Gijsbrecht IV) en diens broer Willem, proost van Sint Jan te Utrecht, kinderen waren van een tante van Willem van Oegstgeest, de vader van Floris van Oegstgeest. Ook verklaarde Floris, dat Hendrik van Leiden, alias Hendrik van Cuijk (1260-1319) burggraaf van Leiden, zijn oom was. De tante van Floris' vader was, zoals uit andere feiten blijkt, geen Oegstgeest doch eenCuijk te weten een zuster van de burggraaf Dirk van Cuijk. Het huwelijk met een lid van de prefeodale adelsgroep was een nieuw verschijnsel in het begin van de dertiende eeuw. Voor 1200 vonden uitsluitend huwelijken plaats tussenleden van de prefeodale adel onderling.
Gijsbrecht III vergrootte zijn macht via dit huwelijk maar ook door goede betrekkingen met de Graven van Holland. Op 19 februari 1231 droeg hij zijn huis in de stad Utrecht op aan Floris IV en ontving het in leen van de graaf terug. Met deze geste werd hij leenman van Holland. In 1234 werd de broer van Floris IV, Otto III van Holland, tot bisschop van Utrecht gekozen (1234-1249). Zijn wijding vond plaats op 6 juli 1235. Toen zijn zwager Dirk van Cuijk in 1242 burggraaf van Leiden werd, kregen zijn contacten met Holland een nieuwe impuls.
Op 3 oktober 1247 werd Willem II van Holland te Woeringen tot roomskoning gekozen met steun van de aartsbisschop van Keulen. Zijn erkenning werd geblokkeerd door Staufisch-Welfse controversen in Duitsland. Om deze af te dwingen ondernam Willem II in 1248 een campagne in het gebied van de Nederrijn waaraan ook Gijsbrecht III van Amstel deelnam. Gijsbrecht III van Amstel verbleef ook in het gevolg van de graaf van Holland toen deze op 19 mei 1250 te Brussel een verdrag sloot met Margaretha, de gravin van Vlaanderen, na een mislukte poging van Holland om Vlaamse gebieden ten westen van de Schelde te bemachtigen. Als dank voor bewezen diensten schonk Willem II diverse stukken land aan Gijsbrecht III. Het bezit van verspreid liggende goederen versterkte de maatschappelijke en sociale mobiliteit van de van Amstels. Gijsbrecht III van Amstel is tussen 16 juni en 22 november 1252 overleden.
Gijsbrecht III van Amstel had uit het huwelijk met Aleidis van Cuijk twee zonen en een dochter, namelijk Gijsbrecht IV, Willem en Elisabeth. Tenslotte is er sprake van een zoon Arnold Arend van Amstel uit het tweede huwelijk van Gijsbrecht III met een dochter van Benschop.

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Gijsbrecht III van Amstel

Gijsbrecht III van Amstel
1200-± 1252

Gijsbrecht III van Amstel


Arnold van Amstel
± 1240-> 1291
Arnold van Amstel

    Show complete ancestor table

    With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

    • You can enter text in lowercase or uppercase.
    • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
    • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



    Visualize another relationship

    The data shown has no sources.

    About the surname Van Amstel


    The maximum test publication was prepared by .contact the author
    When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
    Ard van Bergen, "maximum test", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/maximum-test/I6000000010741235902.php : accessed December 27, 2025), "Gijsbrecht III van Amstel heer van Amstel (1200-± 1252)".