Emigranten » Maria Johanna van der Beek (1869-1956)

Persoonlijke gegevens Maria Johanna van der Beek 


Gezin van Maria Johanna van der Beek

Zij is getrouwd met Willem Marius Branderhorst.

Zij zijn getrouwd op 2 augustus 1888 te Heesbeen, Eethen en Genderen (NB), zij was toen 19 jaar oud.

The whole family emigrated to New York on August 28, 1908, arriving on September 8, 1908. Their first target was a cousin P van de Heuvel in Pella Iowa

Kind(eren):

  1. Gerrit Branderhorst  1894-1975

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.
  • Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Johanna van der Beek?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Maria Johanna van der Beek

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. sourcenumber 9

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1869 lag rond de 11,9 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 2 augustus 1888 lag rond de 16,0 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
  • De temperatuur op 26 oktober 1956 lag tussen 0,5 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 4,2 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Eerste NTS-journaal op de Nederlandse televisie. Onderwerpen: hardnekkige gladheid, interview met Caroline, de dochter van schaakkampioen Max Euwe en jonge stieren door de straten van Pamplona.
    • 14 maart » Tessa Sanderson, Brits atlete
    • 23 maart » De Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand, Novib, wordt opgericht. Tegenwoordig heet deze organisatie Oxfam Novib.
    • 13 september » De dijk om de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelijk Flevoland wordt gesloten.
    • 25 september » De eerste trans-Atlantische telefoonkabel wordt in gebruik genomen.
    • 4 november » Sovjettroepen trekken Hongarije binnen om de Hongaarse opstand die op 23 oktober begon, de kop in te drukken. Duizenden komen om, meer raken gewond en bijna een kwart miljoen mensen verlaten het land. Als gevolg hiervan werd in Amsterdam Felix Meritis bestormd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1870 » Franz Lehár, Oostenrijks-Hongaars componist en dirigent († 1948)
  • 1870 » Auguste Declercq, Belgisch bisschop van het apostolisch vicariaat Opper-Kasaï († 1938)
  • 1874 » Cyriel Verschaeve, Belgisch Vlaams-nationalistisch priester en collaborateur († 1949)
  • 1877 » Alice B. Toklas, Amerikaans avant-garde kunstenares († 1967)
  • 1883 » Jaroslav Hašek, Tsjechisch schrijver († 1923)
  • 1886 » Jose Maria Veloso, Filipijns politicus († 1969).

Bron: Wikipedia

  • 1944 » William Temple (63), Anglicaans aartsbisschop van Canterbury
  • 1955 » Arne Eggen (74), Noors componist/organist
  • 1957 » Nikos Kazantzakis (74), Grieks schrijver
  • 1959 » Ernst Fast (78), Zweeds atleet
  • 1964 » Agnes Miegel (85), Duits dichteres en schrijfster
  • 1966 » Alma Cogan (34), Engels zangeres

Over de familienaam Van der Beek


De publicatie Emigranten is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jim Joosten, "Emigranten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/emigranten/I3649.php : benaderd 12 januari 2026), "Maria Johanna van der Beek (1869-1956)".