De temperatuur op 4 juni 1891 lag rond de 15,1 °C. Er was 22 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
Dag van overlijden 8 augustus 1969
De temperatuur op 8 augustus 1969 lag tussen 13,3 °C en 27,1 °C en was gemiddeld 20,8 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (79%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
31 mei » Opening van de Kennedytunnel, de 690 m lange tunnel onder de Schelde ten zuiden van Antwerpen.
1 juli » Beëdiging van Gustav Heinemann als derde bondspresident van West-Duitsland.
21 juli » De Amerikaan Neil Armstrong zet als eerste mens ooit voet op de Maan.
10 oktober » Amerikaans president Richard Nixon geeft bevel tot het starten van Operatie Giant Lance, een schijnaanval tijdens de Koude Oorlog.
15 oktober » Honderdduizenden mensen nemen deel aan anti-oorlogsdemonstraties tegen de Vietnamoorlog die overal in de Verenigde Staten zijn georganiseerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: James Downs, "Downs Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/downs-tree/I312392305827.php : benaderd 26 september 2026), "Ellen Miller (1891-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.