1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
Dag van overlijden 29 juni 1983
De temperatuur op 29 juni 1983 lag tussen 13,2 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 5,7 mm neerslag gedurende 8,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » In de Nederlandstalige gemeente Voeren (België), wordt de omstreden Franstalige José Happart geïnstalleerd als burgemeester. Hij weigert Nederlands te leren.
6 januari » Aan de Thais-Cambodjaanse grens worden vluchtelingen beschoten door Vietnamese troepen die het bewind in Phnom Penh steunen.
16 februari » Het Nederlands voetbalelftal verliest met 1-0 van Spanje in de EK-kwalificatiereeks. Drie spelers spelen hun laatste interland voor Oranje: Ruud Krol (83ste), Hugo Hovenkamp (31ste) en John Metgod (21ste).
13 april » Harold Washington wordt gekozen als de eerste Afrikaans-Amerikaanse burgemeester van Chicago.
20 augustus » In Amsterdam steekt een 16-jarige skinhead de 15-jarige Kerwin Duinmeijer neer. Kerwin overlijdt een dag later in het ziekenhuis.
17 november » Het Zapatistisch Nationaal Bevrijdingsleger wordt opgericht in Chiapas, Mexico.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: James Downs, "Downs Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/downs-tree/I312392305797.php : benaderd 23 september 2026), "Mary Jane Dunaway (1896-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.