Dillon / Renaud Family Tree » Marie-Anne Daigle (1800-1888)

Persoonlijke gegevens Marie-Anne Daigle 

Bronnen 1, 2

Gezin van Marie-Anne Daigle

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marie-Anne Daigle?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marie-Anne Daigle

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marie-Anne Daigle

Marie-Anne Daigle
1800-1888


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geni World Family Tree, via https://www.myheritage.com/research/reco...
      Marie-Anne DaigleGender: FemaleBirth: 1810Father: Jacques DaigleMother: Marie-Marguerite BédardHusband: Jean-Baptiste LerouxChildren: Marie Cardinal, Ambroise CardinalSiblings: Marguerite Daigle, Joseph Daigle, Jacques Daigle, Jean-Baptiste Daigle, Jean Daigle, Angelique Daigle, Genevieve Daigle
      The Geni World Family Tree is found on http://www.geni.com" target="_blank">www.Geni.com. Geni is owned and operated by MyHeritage.
    2. Dillon Renaud Family Tree Web Site, Carl Dillon, via https://www.myheritage.com/person-350363...
      Individual added by confirming a Smart Match

      MyHeritage family tree

      Family site: Dillon Renaud Family Tree Web Site

      Family tree: 222895601-2

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 oktober 1800 lag rond de 8,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
      • 14 maart » James Bogardus, Amerikaans uitvinder en architect († 1874)
      • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
      • 14 juni » Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers in de Slag bij Marengo.
      • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
      • 20 oktober » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal, de Spaanse aartsbisschop van Sevilla Luis Maria de Borbón (23), zoon van kardinaal Luis Antonio Jaime de Borbón.
    • De temperatuur op 5 mei 1888 lag rond de 14,7 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
      • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
      • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
      • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
      • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
      • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Daigle

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Daigle.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Daigle.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Daigle (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Carl Dillon, "Dillon / Renaud Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dillon-renaud-family-tree/I500571.php : benaderd 30 april 2025), "Marie-Anne Daigle (1800-1888)".