Stamboom Dijkstra » Houkje Ijsbrands Van Der Wal (1791-1868)

Persoonlijke gegevens Houkje Ijsbrands Van Der Wal 

  • Zij is geboren in het jaar 1791.
  • Zij is overleden op 22 mei 1868 in Leeuwarderadeel, Friesland, zij was toen 77 jaar oud.Bron 1
    BS Overlijden met Houkje IJsbrands van der Wal
    Overledene
    Houkje IJsbrands van der Wal
    Geslacht
    Vrouw
    Leeftijd
    77 jaar
    diversen
    weduwe
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    22-05-1868
    Gebeurtenisplaats
    Leeuwarderadeel
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Tresoar
    Collectiegebied
    Friesland
    Archief
    30-23
    Registratienummer
    3017
    Pagina
    018
    Registratiedatum
    23-05-1868
    Akteplaats
    Leeuwarderadeel
    Collectie
    Archiefnaam: Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 3017, Periode: 1868
    Boek
    Overlijdensregister 1868
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 september 2018.

Gezin van Houkje Ijsbrands Van Der Wal

Zij is getrouwd met Pieter Jacobs Kuipers.

Zij zijn getrouwd op 14 augustus 1817 te Leeuwarderadeel, Friesland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 2

BS Huwelijk met Pieter Jacobs Kuipers
Bruidegom
Pieter Jacobs Kuipers
Leeftijd
19 jaar
Bruid
Houkje IJsbrands van der Wal
Leeftijd
26 jaar
Vader van de bruidegom
Jacob Heeres Kuipers
Moeder van de bruidegom
Wytske Hendriks
Vader van de bruid
IJsbrand Jans
Moeder van de bruid
Trijntje Tjeerds
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
14-08-1817
Gebeurtenisplaats
Leeuwarderadeel
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Tresoar
Collectiegebied
Friesland
Archief
30-23
Registratienummer
2006
Aktenummer
28
Registratiedatum
14-08-1817
Akteplaats
Leeuwarderadeel
Collectie
Archiefnaam: Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2006, Periode: 1817
Boek
Huwelijksregister 1817

Kind(eren):

  1. Jacob Pieters Kuipers  1821-1872 
  2. IJsbrand Kuipers  1824-1824

Voorouders (en nakomelingen) van Houkje Ijsbrands Van Der Wal

Houkje Ijsbrands Van Der Wal
1791-1868

1817

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 3017, Periode: 1868
  2. Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2006, Periode: 1817

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 augustus 1817 lag rond de 16,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Monroe wordt beëdigd als 5e president van de Verenigde Staten.
    • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 22 mei 1868 lag rond de 21,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Der Wal


De publicatie Stamboom Dijkstra is opgesteld door wijlen Jelke Dijkstra (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
wijlen Jelke Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dijkstra-stamboom/I6325.php : benaderd 28 december 2025), "Houkje Ijsbrands Van Der Wal (1791-1868)".