De temperatuur op 3 februari 1910 lag tussen -1,0 °C en 2,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
Trouwdag 30 januari 1933
De temperatuur op 30 januari 1933 lag tussen -3,8 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 4,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
10 oktober » Het eerste synthetische wasmiddel (Dreft) komt op de markt.
6 december » Een federale rechter in de Verenigde Staten beslist dat Ulysses van James Joyce niet aanstootgevend is.
Dag van overlijden 19 april 1996
De temperatuur op 19 april 1996 lag tussen 8,4 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (43%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
3 januari » De eerste uitzending van de soap Onderweg naar Morgen is op de Nederlandse commerciële televisie.
15 april » In Zuid-Afrika start een Waarheidscommissie haar onderzoek naar de schending van de mensenrechten tijdens het apartheidsbewind.
20 april » Voetballer Marino Promes maakt namens HFC Haarlem drie doelpunten in tien minuten in het duel tegen Telstar.
27 mei » Een wapenstilstand beëindigt de eerste oorlog om Tsjetsjenië.
18 augustus » PSV wint de eerste editie van de Johan Cruijff Schaal door Ajax met 3-0 te verslaan.
10 oktober » Marijke Djawalapersad wordt als eerste vrouw in de Surinaamse geschiedenis gekozen als voorzitter van het parlement. Zij volgt Jaggernath Lachmon op, die aftreedt uit teleurstelling over de nieuwe regering van NDP-president Wijdenbosch.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P.A. Dekkers, "Stamboom Dekkers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dekkers-stamboom/I4634.php : benaderd 6 maart 2026), "Henderika Harmina Bouwkamp (1910-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.