Familienstammbaum Van Koert » Pieter Johannes Meijer (1779-1852)

Persönliche Daten Pieter Johannes Meijer 


Familie von Pieter Johannes Meijer

Er ist verheiratet mit Sophia Elisabeth van Schagen.

Sie haben in der Kirche geheiratet am 4. November 1804 in Den Haag, Scheveningse Kerk, er war 24 Jahre alt.


Kind(er):

  1. Cornelis Meijer  1807-1890 
  2. Pieter Johannes Meijer  1809-1865 
  3. Johannes Meijer  1813-1813
  4. Johannes Meijer  1814-1819
  5. Thomas Meijer  1824-1874 
  6. Johannes Meijer  1827-1878


Notizen bei Pieter Johannes Meijer

Maria's jongste broer Pieter Meijer gaat het minder voor de wind. Hij is stoelenmakersknecht en woont al vele jaren vlak naast zijn zuster, met echtgenote Sophia van Schagen en een stel kinderen. Pieter ziet niet altijd kans om te zorgen voor voldoende brood op de plank. Hij wordt dan met zijn gezin van acht personen bedeeld door de Diakonie van de Nederlands-hervormde Kerk, die hem per 14 dagen het luttele bedrag van ƒ 1,50 verstrekt, en bovendien twee broden.
(G.A. Den Haag. Diak. der N.H. Gemeente Den Haag. Inv.nr. 463. Kwartierboekje Geest).
In 1840 is hij sjouwer van beroep en verschaft hij onderdak aan Anna Kretzmuller, de weduwe van Maria's verdronken zoon Pieter. Zij kon het bij haar schoonmoeder blijkbaar niet uithouden. Anna had haar toorn gewekt door voor de tweede keer in het huwelijk te treden. Haar nieuwe echtgenoot is de 16 jaar jongere Dirk Nagel, die 10 jaar eerder nog als knecht en vrijgezel een zolderkamertje huurde bij haar schoonmoeder. Anna's kinderen bij Pieter Wijnvoord zijn al de deur uit en op haar 44e jaar wordt zij nog gelukkig gemaakt door de geboorte van een zoon. Pieter Meijer was zo vriendelijk geweest om het jonge gezin in huis te nemen, maar dat kwam hem duur te staan. Maria Meijer kon haar minnekozende schoondochter niet meer straffen, maar wel haar broer Pieter. Zij laat opnieuw haar testament opmaken. In deze tweede en laatste versie kan Pieter Meijer niet langer aanspraak maken op een vierde deel van haar bezit. Hij wordt onterfd en uitsluitend haar kinderen en kindskinderen zullen dichterbij erfgenaam zijn. (G.A. Den Haag; Not. Arch.. Beh.nr. 372, Notaris Joh. Bervoets, 6.11.1838).
Bron: Het Kortenbosch, R. Wuite, p. 212-214
Al eerder is de stoelenmakersknecht Pieter Meijer ten tonele gevoerd. Volgens een kwartierstaat uit 1828 ontving hij in dat jaar van de Hervormde Diaconie voor een gezin van 6 personen per 14 dagen een uitkering van ƒ 1,50 en bovendien 2 broden en turf voor de winter.
Volgens de volkstelling van 1830 is Pieter 50 jaar, zijn vrouw Sophia van Schagen 45 jaar en hun 4 kinderen variëren in de leeftijd van 3 tot 12 jaar. Sophia geeft geen beroep op en volwassen kinderen heeft het echtpaar niet.
In 1832 wordt Pieter opnieuw bedeeld door de Diaconie met hetzelfde geldbedrag en dezelfde hoeveelheid natura. Evenals 4 jaar eerder zal Pieter Meyer weer gedeeltelijk zonder werk zijn geweest en waren de eventuele bijverdiensten van zijn vrouw Sophia zeer beperkt. Al in 1816 was hij stoelenmakersknecht, maar met de volkstelling van 1840 was hij sjouwer. Pieter is dan 60 jaar en een afgeleefd werkpaard. Een paar huizen verder woont zijn beduidend meer welvarender zuster Maria, die Pieter, voordat zij hem onterfde, met geld en goederen heeft bijgestaan. Dit kan een verklaring zijn voor het lage geldbedrag, dat het gezin Meyer van de Diaconie ontvangt.
Vrijwel alle bedeelden op de kwartierstaten ontvangen als gezinshoofd niet meer dan ƒ 1,- of ƒ 1,50.
Petronella Bakker, Kortenbosch A 86, vormt daarop als alleenstaande vrouw geen uitzondering. Zij ontvangt per 2 weken ƒ 1,50, 2 broden en wat turf. Zij komt op dezelfde kwartierstaat voor als Pieter Meijer, die drie deuren verder woont. Uit genealogische bron weten we dat Petronella Bakker de moeder is van Pieter en Maria Meijer en in dat jaar een 78-jarige weduwe is.
In 1830, kort voor de volkstelling, verblijft ze tijdelijk in haar geboorteplaats Delft. Wanneer ze daar voor de laatste keer het moede hoofd te ruste legt, kan Petronella behalve op een lang leven, terugblikken op 2 huwelijken.
Haar eerste echtgenoot, de vader van Maria en Pieter, was noodhulp bij de aslieden. Het gezin werd bedeeld door het armbestuur, evenals het gezin van haar tweede echtgenoot.
De zoon van deze Johannes Tammerijn woonde als sjouwer op het Kortenbosch, maar hij kon niet in staat worden geacht om zijn stiefmoeder financieel te ondersteunen. Hij werd namelijk zelf bedeeld. Door de stadsarmenzorg, omdat hij samenleefde met een vrouw met wie hij niet getrouwd was.
Uit een notariële akte weten we dat het woonadres van Petronella Bakker beneden 2 kamers en een keuken bevatte met boven nog eens 2 kamers en een zolder met een afgeschoten vertrek. Alle vertrekken waren van stookplaatsen voorzien. De huur is niet bekend; voor het belendende, identieke perceel was de weekhuur ƒ 1,70.
Petronella had er een kamer gehuurd voor misschien ƒ 0,40 per week en woonde voor zover haar leeftijd dat toeliet, op zichzelf. Haar dochter Maria nam een deel van moeders levensonderhoud voor haar rekening, want het oude mens van bijna 80 jaar kon van een bedeling van ƒ 0,75 in de week niet én de huur betalen en nog wat te eten kopen.
Bron: Het Kortenbosch, R. Wuite, p. 226-227

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Pieter Johannes Meijer?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Pieter Johannes Meijer

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Pieter Johannes Meijer

Thomas Meijer
1722-1755
Maria Everts
± 1716-> 1770
Thomas Meijer
1750-1791

Pieter Johannes Meijer
1779-1852

1804
Thomas Meijer
1824-1874

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse

  • Die Temperatur am 28. November 1779 war um die 12,0 °C. Es gab 22 mm NiederschlagDer Wind kam überwiegend aus Süd-Süd-Westen. Charakterisierung des Wetters: regen donker. Quelle: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) war von 1751 bis 1795 Fürst der Niederlande (auch Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genannt)
  • Im Jahr 1779: Quelle: Wikipedia
    • 14. Februar » James Cook wird während seiner dritten Weltumrundung von Einheimischen auf den Sandwich-Inseln getötet, als er mit seinen Leuten versucht, den König als Geisel zu nehmen.
    • 23. März » Der britische Astronom Edward Pigott sieht als erster Mensch die Blackeye-Galaxie im Sternbild Haar der Berenike.
    • 26. April » Wolfgang Amadeus Mozart vollendet seine Sinfonie (Ouverture) in G-Dur, KV 318.
    • 13. Mai » Im Frieden von Teschen auf Initiative Russlands wird zwischen Preußen und Österreich der Bayerische Erbfolgekrieg beigelegt. Österreich erhält das Innviertel, erkennt aber im Gegenzug die Ansprüche Preußens auf die beiden hohenzollernschen Markgraftümer Brandenburg-Ansbach und Brandenburg-Bayreuth an.
    • 2. Juli » The Iron Bridge, der weltweit erste gusseiserne Brückenbogen, überspannt einen Fluss, den britischen Severn.
    • 6. Dezember » Im westungarischen Esterház erfolgt die Uraufführung der Oper L’isola disabitata (Die unbewohnte Insel) von Joseph Haydn.
  • Die Temperatur am 4. November 1804 war um die 2,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Osten. Charakterisierung des Wetters: omtrent helder. Quelle: KNMI
  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Im Jahr 1804: Quelle: Wikipedia
    • 21. März » Der Code civil oder Code Napoléon, das französische Gesetzbuch zum Zivilrecht, wird verkündet. Es hat in seinen Grundzügen noch heute Geltung.
    • 14. Mai » Die Lewis-und-Clark-Expedition beginnt im Auftrag von US-Präsident Thomas Jefferson unter der Leitung von Meriwether Lewis und William Clark von Camp Dubois aus mit der erstmaligen Durchquerung des nordamerikanischen Kontinents bis zum Pazifik.
    • 15. Mai » Das Singspiel Fanchon, das Leyermädchen von Friedrich Heinrich Himmel hat seine Uraufführung an der Berliner Hofoper.
    • 10. Juli » Joseph Fouché wird von Napoleon I. erneut zum Polizeiminister ernannt.
    • 11. Juli » In einem Duell verwundet US-Vizepräsident Aaron Burr seinen politischen Rivalen, den früheren Finanzminister und US-Gründervater Alexander Hamilton, so schwer, dass dieser tags darauf stirbt.
    • 27. September » Josef Pichler führt im Auftrag des Erzherzog Johann von Österreich die Erstbesteigung des Ortlers durch.
  • Die Temperatur am 10. Dezember 1852 war um die 10,5 °C. Die relative Luftfeuchtigkeit war 92%. Quelle: KNMI
  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Von 1. November 1849 bis 19. April 1853 regierte in den Niederlanden das Kabinett Thorbecke I mit Mr. J.R. Thorbecke (liberaal) als ersten Minister.
  • Im Jahr 1852: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 3,3 Millionen Einwohner.
    • 20. Februar » Die komische Oper Waldblume von Johann Friedrich Kittl hat ihre Uraufführung.
    • 26. Februar » Der Truppentransporter Birkenhead der Royal Navy sinkt vor Südafrika. Nur 193 der 643 Menschen an Bord überleben. Bei der Katastrophe wird statt des bisher gebräuchlichen Rufes Jeder für sich! erstmals der Ruf Frauen und Kinder zuerst! verwendet.
    • 29. April » In Großbritannien erscheint der 15.000 Wörter umfassende Thesaurus von Peter Mark Roget, der aufgrund hoher Nachfrage in der Folge rasch Neuauflagen erhält.
    • 24. September » Das erste Luftschiff, gebaut von Henri Giffard, fährt mit Dampfkraft von Paris nach Trappes.
    • 2. November » Der Kandidat der Demokraten, Franklin Pierce, gewinnt die Präsidentschaftswahl in den Vereinigten Staaten 1852 gegen Winfield Scott von der United States Whig Party. Weitere Kandidaten sind John Parker Hale von der Free Soil Party und Daniel Webster von der Union.
    • 2. Dezember » Am Jahrestag der Kaiserkrönung seines Onkels Napoleon Bonaparte sowie seines eigenen Putsches krönt sich der französische Präsident Charles-Louis-Napoléon Bonaparte als Napoléon III. zum Kaiser der Franzosen.


Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen Meijer

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Meijer.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Meijer.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Meijer (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Van Koert-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Rob van Koert, "Familienstammbaum Van Koert", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I68829.php : abgerufen 27. Januar 2026), "Pieter Johannes Meijer (1779-1852)".