Familienstammbaum Koeiman » Maria Maxia Alida KOEIMAN (1839-1911)

Persönliche Daten Maria Maxia Alida KOEIMAN 


Familie von Maria Maxia Alida KOEIMAN

Sie ist verheiratet mit Thomas Martis Andries JACOB(S).

In 1886 trouwt zij dezelde dag als haar oom Lourens Marties DAY, en als Louisa Martina KOEIMAN, haar nicht (!?) en als Maria Martina KOEIMAN. Op die dag worden 23 huwelijken getekent voor dezelvde ambtenaar van de burgelijke stand van de 4de district. Zij zijn allemaal onder de leiding van de zusters der liefdadigheid. Maria Maxsia en Thomas zijn de derde in de lijst.
Getuigen: Martinus JONGO, veldwachter, 33j en Hendrik LEITO, veldwachter,31j. Late marriage often occured on the island. It seems to be under the influence of representatives of the Roman Catholic Church the people used to consult for medicalreason as getting older.
Bij deze huwelijk kerkennen de vader en de moeder al hun kinderen. In 1863 Thomas Martis (Andries jacobs ?), declares the birth of Maria Petronilla
In 1867 Andries Jacobs declares the birth of Juliana Maria Paas valt dit jaar op25 april.

Sie haben geheiratet am 6. April 1886 in Curacao-Vierde District--,-, Na-, sie war 46 Jahre alt.


Kind(er):



Notizen bei Maria Maxia Alida KOEIMAN

1839 - Op een VRIJDAG geboren. Haar geboorte wordt aangegeven door Juan FERNANDO, geassisteerd door Maria MARTHA en Dominga ISENIA.
1862 - Haar kerkelijke huwelijk met Thomas Martis Andries wordt aangegeven inhet boek "Matrimonio clandestino" (geheim huwelijk). Thomas en Maria zijn beiden vrije lieden. Waarschijnlijk door gebrek aan geld trouwen ze pas 24 jaren later voor de wet.
1863 - Thomas Martis (Andries jacobs ?), declares the birth of Maria Petronilla
1866 - 3 jaren na de afschaffing van de slavernij, trouwt haar moeder met eengeweze slaaf, James MATRONA. Niets kan of niet kan bewijzen dat hij haar vader is.Zij is toen 27j. oud en heeft al 2 kinderen.
1867 - Andries JACOB is aangever van de geboorte van Juliana. Door het feit dathij vanaf dat jaar alle kinderen van Maria Maxsia aangeeft kan men veronderstellen dat hij hun vader is.
1868 - In juni verklaart hij dat zijn oogst mislukt is en vraag uitstel voor hetbetalen van de huur van zijn grond. De situatie van de familie is dus heel zwaar.
1877 - Op 23 september werd Curacao getroffen door een verwoestende orkaan
1886 - Zij trouwt voor de burgelijke stand, dezelde dag als haar oom Lourens Marties DAY, en als Louisa Martina KOEIMAN, haar nicht (!?) en als Maria Martina KOEIMAN. Op die dag worden 23 huwelijken getekent voor dezelvde ambtenaar van de burgelijke stand van de 4de district. Zij zijn allemaal onder de leiding van de zusters der liefdadigheid. Maria Maxsia en Thomas zijn de derde in de lijst. Getuigen: Martinus JONGO, veldwachter, 33j en Hendrik LEITO, veldwachter,31j.
Bij deze huwelijk herkennen de vader en de moeder al hun kinderen.
- Het feit dat James MATRONA tot 01 juli 1863 slaaf is geweest en het feit datzij in 1886 deel neemt in een gratis massale huwelijk (28+10 koppels) zou kunnenbewijzen dat zij het materieel moeilijk heeft gehad.
- Getting older she was called "Ma Masia"
1876 - krijgt de parochie een nieuwe pastoor: Vincent Jansen die "pastoorBicento" wordt genoemd.
1877 - Op 23 september 1877 werd Curacao getroffen door een verwoestende orkaan.Pietermaai kreeg de zwaarste klappen, de schade was enorm en er vielen naar schattingzo'n 200 doden te betreuren en vele tientallen gewonden. Over de gehele lengte vanPietermaai Smal stond het water soms twee voet hoog. Drie schepen van de firma Jesurun, de "Condor", de"Sarah" en de "Juliette" werden vernield en vijf kleinereschepen liepen grote schade op. Ook in de buitendistrcten was er veel schade,hele kudden geiten en schapen bleken verdwenen te zijn. (N. Hendrikse : Hollandseglorie in de kolonie)
In de 4de disrict schrijft de districtmeester:" Het grootste gedeelte vandehutten hebben in meerdere of mindere mate schade geleden terwijl er enigen geheelingestoort zijn. Op enige plantages zijn van de Heren huizen pannen weggelagen."Plantage Engelberg en Ascension hebben zware schaden.
In Plantage Engelberg is een vrouw van gestorven en 2 kinderen hebben hun beengebroken. Een van hen is in een gevaarlijk toestand.
Op plantage Engelberg is een gedeelte van het woonhuis op de keuken en op hetmelkhuis ingestort. "Het dak van het magazijn van plantage Ascension is ingestort.Maar de grootste schade , akte de district meester te zijn de op alle plantagesomgevallen bomen, die zeer talrijk zijn en het opvullen met stenen enz van het kanaal aan de St Marie baai waar het zeewater in het binnenwater werd gelaten om dezoutpannen te vullen.
"Er bestaat ook grote vrees voor de Zoutpannen gelegen in het binnenwater "StMarie" die, bij harde regen, met modder enz. dreigen geraken, en daardoor totaalvernield kunnen worden."
Op plantage Rif, zijn 2 huttern beschadigd: van Johannes LISDOOR en Isidoor.
"De ingezetenen zijn in de hoogsten nood"
Veel bomen liggen op de grond.
1884 - Op 07/11/1884, door zijn leiding, word de eerste steen van de nieuwe kerk gelegd die op 02/12/1888 te St Willibrordus ingewijd zal worden. "Als een begaafd werkman, fabriceerde pastor Vincent Jansen zelf een steenzaag, waarmee de ruweblokkenbergsteen, door zijn parochianen uit de heuvels gehouwen, haaks werden afgezaagddoor rechthoekige blokken". De stenen werden van de Seru di Kabayé gehaa l d, o n d er de begeleiding van het geluid van koehoorn, om deze kerk te bouwen.
De tijdschrift "Amigoe" vertelt in 1888 :"Moge het fraaie gebouw eenmaalvoorhet nageslacht een erfstuk zijn, dat getuigenis aflegt van de liefde, waarmeehetKatholieke Nederland aan deze missie gehecht is. En moge het de vreemdeling, diehet ziet prijken te midden der meeste woeste natuur, een zegening op de lippenbrengen voor onze beminde Moeder, de katholieke Kerk! Daar doet Sint Willembrordzijn zegen toe".
Pastoor Bicento sterft op de leftijd van 50 in 1890. (cf Rose Mary Allen:Plantage Port Mari)
1904 - 17/ juni, s'avonds, valt Martina FECUNDA (24j) (dochter van JosephinaFECUNDA) in een waterput van plantage Rif en verdrinkt.
Verregaande kerkelijke invloed
De katholieke kerk heeft op Curaçao een grote rol gespeeld bij de cultureleveranderingen van de Afro-Curaçaoënaar. Allen: "De kerk had veel aandacht v o o r onderwijs en sociale hulp. Maar dat ging gepaard met een beèènvloedi ng spr oce s . Bepaalde culturele uitingen met een duidelijk Afrikaanse erfenismochten nietmeer, zoals het dansen van de tambú en het vieren van de seú, h et oogst fe es t . D ie moesten ineens op een bepaalde manier gevierd worden, niet meerzoals het oorspronkelijk ging."
En de invloed van de kerk strekte verder. Een grote groep mensen conformeerdezich aan de invloedsfeer van de rooms-katholieke kerk. Maar anderen verzettenzichdaar tegen en dat leverde soms problemen op. Allen: "In de loop van de tijd kreeg de kerk meer inspraak. Mensen die niet volgens de normen en waarden van de kerkleefden, kregen toen problemen bij het toewijzen van land."
Prominente rol van de koloniale overheid
Niet alleen de kerk speelde een rol bij het verdelen van land, maar ook dekoloniale overheid. Na de slavernij streefden de voormalige slaven naar zelfstandigheid. Die konden ze krijgen met een stuk eigen land, dat werd verdeeld door dekoloniale overheid. Allen: "Een van de belangrijkste aspecten is land. Mensen wildeneen stuk land hebben voor landbouw en om autonoom te zijn, los van de plantagehouder. Ze wilden economische zelfstandigheid. Dat werd moeilijk omdat de vruchtbare stukken land in handen waren van voormalige slavenhouders." Die slavenhouderswilden dat hele gezinnen op afroep beschikbaar waren om te komen werken. Daardoorwerden kinderen in hun ontwikkeling belemmerd. De overheid heeft hierin volgens de overlevering niet voldoende ingegrepen.
'Rose Mary Allen promotie proefschrift di ki manera curaçao geschiedenis'
1839 - Bij haar geboorte akte wordt geen moeders naam aangegeven.
1886 - Bij haar huwelijk wordt ze "Maria Maxsia ALIDA" genoemd en de naam vanhaar overleden moeder is als "Maria ALIDA" aangegeven.
1911 - Bij haar overleiden is ze als "Maria MAXSIA" aangegeven.
In geen enkel officiele akte wordt zij in haar leven "KOEIMAN" genoemd.
1925 - De vonnis van 23 mei 1925 geeft haar de naam "KOEIMAN" ter gevolg aan deverklaring van 2 getuigen: Luis CHATLEIN en Johannes Martinus PERS. Beiden verklaren dat zij "Maria Petronilla KOEIMAN al lang kennen, dat haar moeder Maria Maxsia KOEIMAN en haar grootmoeder Maria Alida KOEIMAN heten..."

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Maria Maxia Alida KOEIMAN?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Maria Maxia Alida KOEIMAN

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse

  • Die Temperatur am 22. November 1839 war um die 4,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Ost-Südost. Charakterisierung des Wetters: half bewolkt. Quelle: KNMI
  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Im Jahr 1839: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 2,9 Millionen Einwohner.
    • 18. März » Der chinesische Kaiser Daoguang untersagt per Edikt ausländischen Handelsgesellschaften, Opium nach China zu importieren und entsendet Kommissar Lin Zexu zur Durchsetzung dieser Bestimmung nach Kanton. Er löst damit indirekt den nachfolgenden Ersten Opiumkrieg aus.
    • 21. März » Felix Mendelssohn Bartholdy dirigiert auf Anregung von Robert Schumann die postume Uraufführung von Franz Schuberts Großer Sinfonie C-Dur im Gewandhaus in Leipzig. Die Sinfonie setzt sich in der Folge jedoch nur langsam durch.
    • 17. April » Mit dem Austritt Guatemalas als vierter von fünf Staaten endet de facto die Zentralamerikanische Konföderation, auch wenn El Salvador gemeinsam mit der von Guatemala abgespaltenen Provinz Los Altos den Namen noch einige Zeit fortführt.
    • 14. Juni » Auf der Themse wird die erste Henley Regatta ausgetragen. Der Ruderwettbewerb findet derart großen Anklang, dass eine jährliche Wiederholung beschlossen wird.
    • 20. September » Zwischen Amsterdam und Haarlem wird die erste Bahnstrecke der Niederlande in Betrieb genommen. Die Oude Lijn wird später zur Bahnstrecke Amsterdam–Rotterdam.
    • 17. November » Oberto, Conte di San Bonifacio, Giuseppe Verdis erste Oper, wird am Teatro alla Scala in Mailand uraufgeführt. Obwohl die Oper nach einem Libretto von Antonio Piazza und Temistocle Solera bei der Uraufführung ein Erfolg ist, kann sie sich in den Folgejahren nicht im Opernrepertoire durchsetzen.
  • Die Temperatur am 6. April 1886 war um die 9,0 °C. Es gab 3 mm Niederschlag. Der Winddruck war 30 kgf/m2 und kam überwiegend aus West-Süd-West. Der Luftdruck war 75 cm. Die relative Luftfeuchtigkeit war 87%. Quelle: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) war von 1849 bis 1890 Fürst der Niederlande (auch Koninkrijk der Nederlanden genannt)
  • Von 23. April 1884 bis 21. April 1888 regierte in den Niederlanden das Kabinett Heemskerk mit Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) als ersten Minister.
  • Im Jahr 1886: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 4,5 Millionen Einwohner.
    • 6. Februar » Der deutsche Chemiker Clemens Winkler entdeckt bei der Analyse des seltenen Minerals Argyrodit ein weiteres chemisches Element, das er Germanium nennt. Es entspricht dem 15 Jahre früher von Dmitri Mendelejew vorhergesagten Eka-Silicium.
    • 4. Mai » Der Haymarket Riot eskaliert, nachdem eine Bombe bei einer Arbeiterdemonstration in Chicago geworfen wird, die Tote fordert, woraufhin die Polizei in die Menge feuert.
    • 14. Mai » Ein verheerender Wirbelsturm wütet über der Stadt Crossen an der Oder, dem heutigen Krosno Odrzańskie.
    • 1. September » Der Fußballverein Grasshopper Club Zürich wird gegründet.
    • 28. Oktober » Die 92 Meter hohe Freiheitsstatue in New York, ein Geschenk des französischen Volks, wird vom US-Präsidenten Stephen Grover Cleveland eingeweiht.
    • 2. November » Das Kaiserliche Patentamt in Deutschland erteilt Carl Benz für das von ihm gebaute Automobil das Patent.
  • Die Temperatur am 31. August 1911 lag zwischen 5,1 °C und 21,5 °C und war durchschnittlich 14,4 °C. Es gab 10,2 Stunden Sonnenschein (74%). Die durchschnittliche Windgeschwindigkeit war 2 Bft (Schwacher Wind) und kam überwiegend aus Süd-Westen. Quelle: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) war von 1890 bis 1948 Fürst der Niederlande (auch Koninkrijk der Nederlanden genannt)
  • Von 12. Februar 1908 bis 29. August 1913 regierte in den Niederlanden das Kabinett Heemskerk mit Mr. Th. Heemskerk (AR) als ersten Minister.
  • Im Jahr 1911: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 6,0 Millionen Einwohner.
    • 26. Januar » Dem US-amerikanischen Luftfahrtpionier Glenn Curtiss gelingt erstmals ein Start mit einem Wasserflugzeug.
    • 29. September » Italien erklärt dem Osmanischen Reich den Krieg, nachdem dieses ein Ultimatum zur Übergabe der Stadt Tripolis hat verstreichen lassen.
    • 17. Oktober » Das Luftschiff SL I nach den Plänen von Johann Schütte startet in Mannheim-Rheinau zum ersten Probeflug.
    • 23. Oktober » Im Italienisch-Türkischen Krieg wird erstmals militärische Aufklärung aus der Luft betrieben. Der Italiener Carlo Piazza überfliegt zur Feindbeobachtung eine türkische Stellung bei Bengasi.
    • 4. November » In Kopenhagen findet der Stapellauf der Selandia statt, des ersten mit zwei Dieselmotoren und elektrischen Ladewinden ausgestatteten, hochseetüchtigen Frachtmotorschiffs.
    • 18. Dezember » Nach dem Auseinanderbrechen der Neuen Künstlervereinigung München werden sowohl deren letzte Ausstellung als auch die erste der Redaktion des Blauen Reiters eröffnet.


Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen KOEIMAN

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen KOEIMAN.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über KOEIMAN.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen KOEIMAN (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Koeiman-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Gerard Hubert, "Familienstammbaum Koeiman", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koeiman/I197.php : abgerufen 5. März 2026), "Maria Maxia Alida KOEIMAN (1839-1911)".