De Wit Hombeek » Joannes Francicus Baetens (????-1816)

Persoonlijke gegevens Joannes Francicus Baetens 

  • Hij is overleden op 12 november 1816 in Zemst.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 oktober 2020.

Gezin van Joannes Francicus Baetens

Hij is getrouwd met Elisabeth Van Cauwenbergh.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Petrus Baetens  1791-????
  2. Antonius Baetens  1795-1852 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes Francicus Baetens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes Francicus Baetens

Joannes Francicus Baetens
????-1816



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 november 1816 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: storm(achtig) half bewolkt bui mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Baetens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Baetens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Baetens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Baetens (onder)zoekt.

De publicatie De Wit Hombeek is opgesteld door Hans De Wit.neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans De Wit, "De Wit Hombeek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-wit-hombeek/I655.php : benaderd 15 januari 2026), "Joannes Francicus Baetens (????-1816)".