De Rooij; Julien; Hartog; Eschweiler stambomen » Munderic nn (± 500-????)

Persoonlijke gegevens Munderic nn 


Gezin van Munderic nn

Hij is getrouwd met NN nn.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Munderic nn

256. Munderic, pretendent voor de austrasische troon ca. 532, Gregorius van Tours gaf ons veel informatie over Munderic en met veel details, hij toonde aan dat Munderic deel van de merovingische familie was mede omdat Thierry hem de helft van zijn koninkrijk kon beloven, dit maakt Cloderic als zijn vader waarschijnlijker, in de twaalfde eeuw werd de biografie van St. Gondulf, bisschop van Tongeren, geschreven die liet weten dat Munderic een broer was van hertog Bodegisel, zoon van de betreurde Munderic, oom van St. Arnulf, hetgeen de positie van Munderic bevestigde, in de “Préhistoire” vinden we op pag 60 een enkele verwijzing naar Prins Munderic, zonder twijfel van de Keulse dynastie.

Op een dag gedurende de regering van Thierry I verhief Munderic zich en verklaarde voortaan de koning niet meer te dienen aangezien hij zelf net zo veel recht op die troon had, hij verzamelde een aantal mensen om zich heen die hem trouw zwoeren, Thierry probeerde vervolgens met valse beloften hem te paaien en bezwoer hem zelfs een deel van het koninkrijk te geven indien hij zijn claim waar kon maken, Munderic wilde zich echter niet overgeven en Thierry had geen andere keus dan een leger bijeen te roepen en Munderic aan te vallen, deze had niet de middelen om hetzelfde te doen en verschanste zich in Vitry-le-Brûlé (Marne), weerstond gedurende zeven dagen een beleg, uiteindelijk zond Thierry Aregisel als afgezant die hem een vrijgeleide beloofde als hij zich overgaf, Munderic stemde hier in toe en werd prompt gedood maar niet nadat hij zelf velen omgebracht had waaronder de verrader.

Het is jammer dat we in de “Préhistoire” niets gewaar worden omtrent de voorouders van St. Arnulf, immers de merkwaardige omstandigheid doet zich nu voor dat althans in de gegeven versie, de serie 512-256-128-64 enz. aantoont dat Karel de Grote in de rechte lijn van Ripuarische franken afstamde (JJS)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Munderic nn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Munderic nn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Munderic nn


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Nn

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nn.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nn.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nn (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hartog, "De Rooij; Julien; Hartog; Eschweiler stambomen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-rooij-stambomen/I203.php : benaderd 2 maart 2026), "Munderic nn (± 500-????)".