De Roller Stamboom » Lambert Tileman de Roller (1747-1793)

Persoonlijke gegevens Lambert Tileman de Roller 

  • Hij is geboren op 27 januari 1747 in Zutphen.
    05.02.1747. LAMBERT TILEMAN, kind van David Hendrik de Roller - Geertruid Abbing. Predikant - A.J. Schluiter.
  • Hij werd gedoopt op 5 februari 1747 in Zutphen.Bron 1
  • Beroep: Houthandelaar..
    Later kapitein van de genie in het Bataafs Legioen. Volgens andere berichten wijnhandelaar.
  • Geloof: Nederduits Gereformeerd.
  • (Familieregister) .
    pag. 318, 435.
  • (Overige) .
    Belijdenis Pasen 1768, vertrek 5-3-1788 naar ?
  • (Overige) .
    Uit Zutphen verbannen voor periode van 15 jaar omdat hij in Franse krijgsdienst is getreden. Is fanatiek patriot.

    Reist Daendels achterna naar Frankrijk waar hij kapitein wordt van de genie.

    Generaal is Dumouriez die met steun van Daendels in eerste instantie 's-Hertogenbosch en andere steden heeft bezet in de 1e Coalitieoorlog (zie o.a. https://nl.wikipedia.org/wiki/Charles-Fran%C3%A7ois_Dumouriez) moet zich in maart 1793 terugtrekken. Lambert Tieleman komt door een val met zijn paard te Rijssel te overlijden. Omdat hij niet in de strijd is gevallen krijgt zijn vrouw geen staatspensioen.

    In mededelingen van de stichting Jacob Campo Weyerman jrg 16, 2012 pag 10-16 wordt een Lambert de Roller genoemd als patriot/vrijmetselaar in de loge te Duinkerken 1792 http://www.dbnl.org/tekst/_med009199301_01/_med009199301_01.pdf.

    in lijst met vluchtelingen van Joost Rosendaal komt hij voor alsmede zijn vrouw en dat hij Reinders voordraagt voor ondersteuning. bron bij overlijden.
  • (Overige) op 23 oktober 1770.Bron 2
    Lambert Tieleman laat beslag leggen op bezit Willem Staal aan de Toldijk te Steenderen voor nog openstaande rekeningen van 125-12-6. wordt niet vermeld wat geleverd is.
  • Hij is overleden september 1793 in Rijssel, hij was toen 46 jaar oud.Bron 3
    Krant, oproepen om schulden af te lossen, notitie R.T. Muschart
    Oorzaak: Val met paard te Rijssel.
  • Een kind van David Hendrik de Roller en Geertrui(j)d Abbing
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 november 2022.

Gezin van Lambert Tileman de Roller

Hij is getrouwd met Johanna (Janna) Middelburg.

Toestemming voor het huwelijk is 11 juni 1769 verkregen te Zutphen.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1769 te Zutphen, hij was toen 22 jaar oud.Bron 4

11.06.1769 Lambert Tileman de Roller, j.m. - Johanna Middelburg, wede. van Hendrik Jan Keup, beide w.a. Getr. in huis 26 jun. 1769.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lambert Tileman de Roller?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lambert Tileman de Roller

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Lambert Tileman de Roller

Voorouders (en nakomelingen) van Lambert Tileman de Roller

Lambert Tileman de Roller
1747-1793

1769

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Nederduits Gereformeerde Gemeente Zutphen, doopboek 1726-1754
    2. ORA Landdrostambt Zutphen – Toegangsnummer 0217 – Inventarisnummer 770
    3. krant, Muschart, https://drive.google.com/file/d/0B1472igjqMwJQ0lhTkNGamd5ZHc/view
    4. Nederduits Gereformeerde Gemeente ZUTPHEN 1764-1775

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 juni 1769 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: betrokken donker. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
      • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
      • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Roller


    De publicatie De Roller Stamboom is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    G. de Roller, "De Roller Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-roller-stamboom/I146.php : benaderd 28 december 2025), "Lambert Tileman de Roller (1747-1793)".