Kwartierstaat De Jong, Koelé » Cornelis Haane Gast (1868-1943)

Persoonlijke gegevens Cornelis Haane Gast 


Gezin van Cornelis Haane Gast

(1) Hij is getrouwd met Maria Adriana Wright.

Zij zijn getrouwd op 3 februari 1893 te Brouwershaven, Schouwen, ZL, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2


(2) Hij is getrouwd met Neeltje Kornelia Wright.

Zij zijn getrouwd op 3 januari 1924 te Zonnemaire, Schouwen, ZL, NLD, hij was toen 55 jaar oud.Bron 5


Notities over Cornelis Haane Gast

Cornelis trouwt met de zussen Maria Adriana Wright en Neeltje Kornelis Wright.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Haane Gast?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Haane Gast

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Haane Gast

Johannes Gast
1792-1863
Adriana Fonse
1834-< 1886

Cornelis Haane Gast
1868-1943

(1) 1893
(2) 1924

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakten Brouwershaven 1868 akte 5, https://hdl.handle.net/21.12113/BE3D02CEB9424C8B90F55874D052D13D
    2. Huwelijksakten Brouwershaven 1893 akte 1, https://hdl.handle.net/21.12113/06C13F70464F41C8A15817F1A3D56CFE
    3. Overlijdensakten Brouwershaven 1921 akte 3*, https://hdl.handle.net/21.12113/3A21D128C8A347B3B9E679787B1A5828
    4. Overlijdensakten Noordgouwe 1943 akte 42, https://hdl.handle.net/21.12113/BF4A2045FE2149B0A0952F00A5A58A11
    5. Huwelijksakten Zonnemaire 1924 akte 1, https://hdl.handle.net/21.12113/716BDD7E48364BAAB5F76F19450FA052

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 februari 1868 lag rond de 7,0 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
      • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
      • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • De temperatuur op 3 januari 1924 lag tussen -2,7 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 4,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
      • 3 februari » Canada verslaat de Verenigde Staten met 6-1 in de finale van het Olympisch ijshockeytoernooi in Chamonix-Mont-Blanc, en prolongeert daarmee tevens de wereldtitel.
      • 1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
      • 6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
      • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
      • 24 november » De H-NACC arriveert in Batavia; de eerste intercontinentale commerciële vlucht is een feit.
      • 20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
    • De temperatuur op 23 augustus 1943 lag tussen 10,2 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 8,0 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
      • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
      • 9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
      • 3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
      • 10 september » Duitse troepen bezetten Rome.
      • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Gast

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gast.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gast.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gast (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Jong, "Kwartierstaat De Jong, Koelé", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-jong-stamboom/I9565.php : benaderd 18 februari 2026), "Cornelis Haane Gast (1868-1943)".