Kwartierstaat De Jong, Koelé » Pieter Bosschaart (± 1854-1919)

Persoonlijke gegevens Pieter Bosschaart 


Gezin van Pieter Bosschaart

Hij is getrouwd met Sentina Vlieger.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1881 te Koudekerke, Walcheren, ZL.Bron 1


Notities over Pieter Bosschaart

Zoon van Nicolaas Bosschaart en Maatje Marijs.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Bosschaart?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakten Koudekerke 1881 akte 11, https://hdl.handle.net/21.12113/E55DF71BC1FC4ECA87714412125A72C4
  2. Overlijdensakten Vlissingen 1919 akte 145, https://hdl.handle.net/21.12113/ABF40745B0454D849B57B6078936D416
  3. Grafmonument*, https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/1462775/

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juni 1919 lag tussen 9,6 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 2,9 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
    • 13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
    • 9 juni » De Israëlische krant Haaretz verschijnt als Hebreeuws dagblad in Tel Aviv, alwaar het hoofdkantoor nog steeds is gevestigd.
    • 14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
    • 23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
    • 28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bosschaart


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter de Jong, "Kwartierstaat De Jong, Koelé", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-jong-stamboom/I6905.php : benaderd 2 januari 2026), "Pieter Bosschaart (± 1854-1919)".