Kwartierstaat De Jong, Koelé » Eelke Schroor (1897-1968)

Persoonlijke gegevens Eelke Schroor 


Gezin van Eelke Schroor

Hij is getrouwd met Janke Ritskes Hulshoff.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1924 te Opsterland, FR, NLD, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Geert Durk Schroor  1925-2002

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eelke Schroor?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eelke Schroor

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eelke Schroor


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakten Opsterland 1897 akte 98, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/702102d7-2dbb-e06f-de83-cba7a48531a4
    2. Huwelijksakten Opsterland 1924 akte 46*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/e14c25f0-09d0-11e5-b167-cbe119166583
    3. Krantartikel Dragtster Courant 9-5-1924, https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMTRES03:000854037:mpeg21:a00010
    4. Krantartikel De Heerenveensche Koerier 4-5-1949, https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010537076:mpeg21:a0100
    5. Overlijdensakten Smallingerland 1968 akte 287, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/194ed033-6192-fd66-d27d-abb9f8a7e87c
    6. Grafmonument*, https://www.graftombe.nl/names/info/2296045/

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 maart 1897 lag rond de 1,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
      • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
      • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
      • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
      • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
      • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
    • De temperatuur op 8 mei 1924 lag tussen 4,0 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 3,5 mm neerslag. Er was 9,1 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
      • 1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
      • 7 juli » Tijdens de Olympische Zomerspelen in Parijs wint de Britse atleet Harold Abrahams goud op de 100 meter.
      • 6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
      • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
      • 12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
      • 28 december » TIGR, de eerste illegale gewapende verzetsorganisatie tegen het fascisme in Europa wordt opgericht in Triëst (Italië).
    • De temperatuur op 17 augustus 1968 lag tussen 10,2 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 11 februari » De Nederlandse schaatser Tonny Ferwerda vestigt het werelduurrecord op de schaats in Heerenveen: in één uur tijd schaatst hij 34205,15 m.
      • 2 maart » De staat Florida in de Verenigde Staten wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Miami, het Bisdom Saint Augustine en de nieuwe bisdommen Orlando en Saint Petersburg.
      • 16 maart » Amerikaanse troepen in Vietnam plegen een massamoord in Mỹ Lai.
      • 5 april » Als reactie op de moordaanslag op Martin Luther King op de dag ervoor, ontstaan in diverse Amerikaanse steden gewelddadigheden.
      • 7 juni » Legoland Billund wordt officieel geopend.
      • 18 oktober » Verheffing van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat IJsland tot Bisdom Reykjavik. Benoeming van de Nederlander Hendrik Hubert Frehen tot bisschop.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schroor

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schroor.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schroor.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schroor (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Jong, "Kwartierstaat De Jong, Koelé", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-jong-stamboom/I3449.php : benaderd 17 februari 2026), "Eelke Schroor (1897-1968)".