1746 Den 26 Junij heeft Hendrik Geerts en Lucia Smeding een soontje laten dopen: en is genaamt Geert: de vader zelfs is getuige geweest.
Geboren volgens sijn eigen verklaeringe omtrent Oostermeere markt*) in Juni te Rottevalle onder Smallinger Opeinde.
*) Bron: https://www.eastermar.nl/verenigingen/marktcommissie:
Jaarmarkt Eastermar
Elk jaar wordt er in de gezellige kern van Eastermar een jaarmarkt georganiseerd, de Eastermarder Diskemerk.
Deze vindt altijd plaats op de laatste zaterdag van juni tijdens het jaarlijkse dorpsfeest. Traditioneel worden de festiviteiten door een echte dorpsomroeper aangekondigd.
Geschiedenis
De huidige vorm van de jaarmarkt wordt sinds 1974 georganiseerd. De geschiedenis van de jaarmarkt in Eastermar is echter al veel ouder.
In het boek 'Oostermeer, geschiedkundig beschreven door wijlen B.R. Veltman in 1924 wordt melding gemaakt van twee jaarmarkten in de jaren 1700 - 1800.
Citaat:
Tweemaal in het jaar was Oostermeer het toneel van een levendigen veehandel (vooral van paarden), nl. op St.-Vitus (de zomermarkt) en op St.-Michiel (de herfstmarkt).
Er is wel eens beweerd, dat Oostermeer een van de eerste dorpen is geweest die jaarmarkten hadden; zeker is dat die markten in de loop der tijden groote vermaardheid kregen.
... Geert Hendriks, wonende in de Rottevalle N.37 heeft dezelve verklaard dat hij aanneemt de naam van Smeding voor familienaam, dat hij 4 zoonen en 4 dochters heeft te weten
Sijke 45 jaar
Henke 40 jaar wonende te Hallum
Ypkje 44 jaar
Jakobus 31 jaar wonende in de Rottevalle
Hendrik 42 jaar wonende te Baffelt
Sietze 39 jaar uit lande
Maaike 31 jaar te Leeuwarden
Take 28 in de Rottevalle
alsmede de volgende kleinzoonen en kleindochters met namen ....
Getuigen niet verwant.
Tijdstip: 02:00
(1) Hij is getrouwd met Antje Sytzes.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 7 april 1765 te Rottevalle, Achtkarspelen, FR, NLD, hij was toen 18 jaar oud.Bron 4
Den 7 April 1765 sijn Geert Hendriks en Antje Sijtzes beide van Rottevalle ongehindert getrouwt.
Kind(eren):
(2) Hij is getrouwd met Sjoukjen Gerlofs.
Zij zijn getrouwd op 12 februari 1804 te Rottevalle, Achtkarspelen, FR, NLD, hij was toen 57 jaar oud.Bron 5
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Geert Hendriks Smeding | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1765 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Antje Sytzes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1804 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sjoukjen Gerlofs | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Doopboek Hervormd Rottevalle 1724-1812 img. 10*, https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9W2-MTZD
Overlijdensakten Achtkarspelen 1821 blad 20*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/3881bf04-cfae-4654-aa43-22ef60a064c8
Naamsaannemingen Oudega 1811-1825 pag. 7*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/704be354-4656-41e3-a1f7-7fd61ca09b92
Trouwboek Hervormd Rottevalle 1725-1811 img. 41*, https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QSQ-G9W2-MTV7