Kwartierstaat De Jong, Koelé » Josephine Smeding (1846-1926)

Persoonlijke gegevens Josephine Smeding 


Gezin van Josephine Smeding

Zij is getrouwd met Sytze de Jong.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1871 te Wymbritseradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Klaaske de Jong  1872-1936 
  2. Nantje de Jong  1874-1953
  3. Jacobus de Jong  1886-1949

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Josephine Smeding?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Josephine Smeding

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Josephine Smeding

Jacobus Smeding
± 1808-< 1871

Josephine Smeding
1846-1926

1871

Sytze de Jong
1840-> 1926


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteakten Sneek 1846 blad 65*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/dfcaf8eb-187e-a165-f1ef-f85826ae2d32
  2. Huwelijksakten Wymbritseradeel 1871 akte 54*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/69aca3df-1800-9790-2ebc-1ac1d059bfd1
  3. Huwelijksakten Wymbritseradeel 1896 akte 87*, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/67ff1b23-7b38-d555-130c-9c0735739ccd
  4. Overlijdensakten Franeker 1926 akte 62, https://allefriezen.nl/zoeken/deeds/7e996d68-211f-1359-6bcb-b211f37a4de2

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 juli 1846 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Centraal-Afrika.
    • 24 april » Begin van de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 21 november » Oliver Wendell Holmes, Sr. introduceert de term anesthesie.
  • De temperatuur op 13 mei 1871 lag rond de 10,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
  • De temperatuur op 26 juli 1926 lag tussen 9,1 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
    • 29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
    • 31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
    • 23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
    • 22 augustus » In Zuid-Afrika wordt goud ontdekt.
    • 25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smeding

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smeding.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smeding.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smeding (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter de Jong, "Kwartierstaat De Jong, Koelé", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/de-jong-stamboom/I1756.php : benaderd 5 januari 2026), "Josephine Smeding (1846-1926)".