Database Van Broekhoven » Petronella Maria Achten (1910-1981)

Persoonlijke gegevens Petronella Maria Achten 


Gezin van Petronella Maria Achten

Zij is getrouwd met Hubertus Johannes Antonius Maria van Strien.

Zij zijn getrouwd op 14 september 1938 te Vlijmen, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 28 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella Maria Achten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petronella Maria Achten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella Maria Achten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1910 lag tussen -0,1 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 8,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
    • 25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
    • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
    • 1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
    • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
    • 24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 14 september 1938 lag tussen 10,3 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 9,5 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Belgisch Vakverbond, voorloper van het ABVV, wordt opgericht.
    • 24 februari » De Amerikaanse firma DuPont brengt de eerste tandenborstel gemaakt van nylon op de markt.
    • 13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
    • 11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
    • 13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
  • De temperatuur op 3 november 1981 lag tussen 11,5 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • In het jaar 1981: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,2 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Iran en de VS bereiken door bemiddeling van Algerije een akkoord over de vrijlating van de 52 gijzelaars in de Amerikaanse ambassade in Teheran.
    • 7 maart » Oprichting Evangelische Volkspartij (Nederland).
    • 13 juni » Jon Anderson wint de tweede editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:17.32.
    • 24 juli » Israël en de PLO sluiten een bestand.
    • 12 augustus » IBM lanceert een nieuw kantoor- en consumentenproduct: de PC.
    • 25 november » Een groep van circa honderd huurlingen probeert de regering van president France-Albert René omver te werpen. Als de actie mislukt, kapen 44 huurlingen een toestel van Air India met 79 mensen aan boord.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1906 » Jan Pijnenburg, Nederlands wielrenner († 1979)
  • 1909 » Miep Gies, Nederlandse die in de Tweede Wereldoorlog onderdak verleende aan Anne Frank en haar familie († 2010)
  • 1910 » Irena Sendler, Pools verzetsstrijder († 2008)
  • 1913 » Willy Vandersteen, Belgisch striptekenaar († 1990)
  • 1914 » Aatos Lehtonen, Fins voetballer en voetbalcoach († 2005)
  • 1914 » Toon Effern, Nederlands voetballer († 2005)

Bron: Wikipedia

  • 1981 » Edvard Kocbek (77), Sloveens schrijver, publicist en politicus
  • 1983 » Bob Scholte (81), Nederlands zanger
  • 1985 » Eric van der Steen (eig. Dick Zijlstra), (78), Nederlands journalist, schrijver en dichter
  • 1986 » Joop Middelink (65), Nederlands wielrenner en wielercoach
  • 1988 » Henri van Praag (72), Nederlands pedagoog, theoloog, filosoof, parapsycholoog en schrijver
  • 1990 » Mary Martin (76), Amerikaans zangeres en actrice

Over de familienaam Achten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Achten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Achten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Achten (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I936.php : benaderd 16 februari 2026), "Petronella Maria Achten (1910-1981)".