11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Trouwdag 29 november 1907
De temperatuur op 29 november 1907 lag tussen 3,1 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
Dag van overlijden 4 juli 1957
De temperatuur op 4 juli 1957 lag tussen 17,1 °C en 30,2 °C en was gemiddeld 23,4 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I79690.php : benaderd 16 februari 2026), "Henrica van der Lee (1888-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.