De temperatuur op 31 januari 1886 lag rond de 1,3 °C. Er was 9 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
Trouwdag 23 oktober 1907
De temperatuur op 23 oktober 1907 lag tussen 8,6 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 9,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 17 juli 1965
De temperatuur op 17 juli 1965 lag tussen 14,0 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
22 februari » Paus Paulus VI creëert 27 nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische priester Jozef Cardijn, stichter van de KAJ.
29 mei » Bij wedstrijden in Walnut verbetert Harold Connolly voor de zevende en laatste keer het wereldrecord kogelslingeren. De Amerikaanse atleet komt ditmaal tot een afstand van 71,26 meter.
21 augustus » In Nederland verschijnt het eerste nummer van het weekblad Voetbal International.
4 september » Bij wedstrijden in Debrecen scherpt Gyula Zsivótzky het wereldrecord kogelslingeren van de Amerikaanse atleet Harold Connolly (71,26 meter) aan tot 73,74 meter.
7 december » Paus Paulus VI van de Rooms-Katholieke Kerk, en patriarch Athenagoras I van de oosters-orthodoxe kerk heffen tegelijkertijd de wederzijdse excommunicatie op die bestond sinds 1054.
15 december » Koningin Juliana opent de Zeelandbrug over de Oosterschelde, met 5022 meter dan de langste brug van Europa.
Dag van begraven 21 juli 1965
De temperatuur op 21 juli 1965 lag tussen 13,8 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I61742.php : benaderd 30 december 2025), "Henricus Maria IJpelaar (1886-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.