17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
Trouwdag 5 mei 1920
De temperatuur op 5 mei 1920 lag tussen 0,8 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Dag van overlijden 20 april 1978
De temperatuur op 20 april 1978 lag tussen 5,5 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (30%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
16 februari » De Utrechtse filmer Jos Stelling opent zijn Springhaver Theater aan de Springweg in Utrecht.
14 maart » Pieter van den Hoogenband, Nederlands zwemmer en olympisch kampioen (2000 en 2004)
10 mei » De Efteling opent de attractie Spookslot.
8 juni » De Nieuw-Zeelandse Naomi James voltooit een solozeiltocht rond de wereld in een recordtijd van 272 dagen.
11 juli » Ongeluk met een tankwagen met propaangas bij camping Los Alfaques in Spanje. Bij de ontploffing komen 216 mensen om het leven, onder wie 10 Nederlanders en 36 Belgen.
27 augustus » Gerrie Knetemann wordt op de Nürburgring wereldkampioen wielrennen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I5044.php : benaderd 25 februari 2026), "Elisabeth van Balkom (1899-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.