Database Van Broekhoven » Nicolaas van Gils (1851-1914)

Persoonlijke gegevens Nicolaas van Gils 

  • Hij is geboren op 7 januari 1851 in Zevenbergen, Noord-Brabant, Nederland.
  • Hij is overleden op 28 april 1914 in Zevenbergen, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 63 jaar oud.

Gezin van Nicolaas van Gils

Hij is getrouwd met Catharina Cooremans.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1880 te Zevenbergen, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Maria Johanna van Gils  1881-1953 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nicolaas van Gils?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Nicolaas van Gils

Nicolaas van Gils
1851-1914

1880

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 januari 1851 lag rond de 2,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 14 mei 1880 lag rond de 22,2 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
  • De temperatuur op 28 april 1914 lag tussen 5,5 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
    • 18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1903 » Josiah Willard Gibbs (64), Amerikaans natuurkundige en scheikundige
  • 1905 » Andrea Aiuti (55), Italiaans curiekardinaal
  • 1905 » Fitzhugh Lee (69), Amerikaans generaal
  • 1908 » Belle Gunness (ong. 48), verdacht van de moord op minstens vijftien mensen in La Porte (Indiana)
  • 1918 » Gavrilo Princip (23), de moordenaar van aartshertog Franz Ferdinand van Oostenrijk en zijn vrouw Sophie op 28 juni 1914
  • 1925 » Louis Bouwmeester (82), Nederlands acteur en toneeldirecteur

Over de familienaam Van Gils

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Gils.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Gils.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Gils (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I43616.php : benaderd 23 februari 2026), "Nicolaas van Gils (1851-1914)".