23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
Trouwdag 16 oktober 1920
De temperatuur op 16 oktober 1920 lag tussen 8,6 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 5,8 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
Dag van overlijden 22 juni 1955
De temperatuur op 22 juni 1955 lag tussen 5,3 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
27 februari » Enrique Hormazábal maakt namens Chili de duizendste goal uit de geschiedenis van de Copa América in de wedstrijd tegen Ecuador (7-1).
3 maart » Elvis Presley verschijnt voor het eerst op de (Amerikaanse) televisie.
12 maart » Openingsceremonie van de tweede Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Mexico-Stad.
5 september » Fred Kaps wordt wereldkampioen goochelen.
1 december » Rosa Parks weigert haar zitplaats in een bus in Alabama af te staan aan een blanke man, en wordt gearresteerd wegens overtreding van de rassenwetten van de staat Alabama.
9 december » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes La Serena.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I3867.php : benaderd 24 februari 2026), "Marinus Martinus Baaijens (1896-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.