De temperatuur op 31 mei 1918 lag tussen 6,0 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Excelsior Maassluis.
4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
Trouwdag 4 mei 1939
De temperatuur op 4 mei 1939 lag tussen 1,1 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 8,6 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
19 april » Bij de Statenverkiezingen boekt de NSB opnieuw verlies.
10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
29 september » Polen wordt verdeeld tussen nazi-Duitsland en de Sovjet-Unie.
9 oktober » De eerste 22 joodse vluchtelingen komen aan in kamp Westerbork.
Dag van overlijden 3 mei 2009
De temperatuur op 3 mei 2009 lag tussen 4,6 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van de Vlaamse radiozender MNM.
25 februari » Bij een vliegtuigcrash van Turkish Airlines-vlucht 1951 nabij luchthaven Schiphol vallen negen doden.
3 juni » De KRO zendt de allerlaatste aflevering van Toen was geluk heel gewoon uit.
9 juni » In het Walt Disney Studios Park worden de attracties Cars Quatre Roues Rallye en Crush's Coaster geopend.
25 juni » De Duitse zwemster Britta Steffen vestigt in Berlijn een wereldrecord op de 100 meter vrije slag: 52.85.
22 augustus » Bij de WK atletiek in Berlijn scherpt de Poolse atlete Anita Włodarczyk het wereldrecord kogelslingeren (77,80 meter) van haar Russische collega Tatjana Lysenko aan tot 77,96 meter.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I36947.php : benaderd 3 januari 2026), "Gerda Antonia van Engelen (1918-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.