14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
13 juli » In Den Helder exploderen enkele opgeviste granaten, waardoor vijf mensen om het leven komen.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
Trouwdag 17 mei 1927
De temperatuur op 17 mei 1927 lag tussen 3,0 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
5 september » In Delft wordt het Waterloopkundig Laboratorium geopend.
6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 22 september 1965
De temperatuur op 22 september 1965 lag tussen 6,3 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,7 uur zonneschijn (71%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I35815.php : benaderd 2 januari 2026), "Joannes Elias (1900-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.