De temperatuur op 21 augustus 1920 lag tussen 8,9 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 15,4 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
5 december » In Griekenland roept een referendum koning Constantijn I terug op de troon.
Trouwdag 10 augustus 1945
De temperatuur op 10 augustus 1945 lag tussen 15,6 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 17,2 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
24 februari » Syrië en Egypte verklaren de oorlog aan Duitsland.
7 maart » De geallieerden krijgen de ongeschonden Ludendorffbrug over de Rijn in Remagen in handen.
10 maart » Een Amerikaans bombardement op Tokio en de daardoor veroorzaakte branden eisen 83.793 doden en een onbekend aantal gewonden en vermisten.
26 april » Alle Limburgse mijnen worden onder staatsbeheer geplaatst.
29 april » Oprichting van het Algemeen Belgisch Vakverbond (ABVV).
10 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub Zagłębie Lubin.
Dag van overlijden 1 oktober 1983
De temperatuur op 1 oktober 1983 lag tussen 5,9 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
21 april » De Wageningse band Toontje Lager ontvangt een Gouden Harp.
24 juli » De Franse wielrenner Laurent Fignon wint zijn eerste Ronde van Frankrijk.
14 augustus » Openingsceremonie van de negende Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Caracas.
7 september » Ajax-aanvaller Marco van Basten debuteert voor het Nederlands voetbalelftal in het EK-kwalificatieduel tegen IJsland (3-0).
23 oktober » Libanon: Bij een dubbele zelfmoordaanslag wordt het hoofdkwartier van de Amerikaanse en Franse blauwhelmen in Beiroet opgeblazen; 241 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten komen om.
14 december » Dichteres Vasalis krijgt in Muiden de P.C. Hooftprijs uitgereikt uit handen van minister Elco Brinkman van Cultuur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I355209.php : benaderd 16 februari 2026), "Henrica Cornelia Maria van Ganzewinkel (1920-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.