27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
Trouwdag 25 juli 1928
De temperatuur op 25 juli 1928 lag tussen 15,7 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
14 maart » Frank Borman, Amerikaans astronaut
1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
1 november » In Bergamo wordt het Stadio Atleti Azzurri d'Italia officieel geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I352751.php : benaderd 14 maart 2026), "Franciscus Adrianus Daams (1900-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.