De temperatuur op 23 februari 1905 lag tussen -0,5 °C en 3,3 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
Trouwdag 30 mei 1942
De temperatuur op 30 mei 1942 lag tussen 9,0 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
12 november » Het Britse Achtste Leger onder generaal en later veldmaarschalk Bernard Montgomery neemt Tobroek in.
6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
Dag van overlijden 15 maart 1971
De temperatuur op 15 maart 1971 lag tussen 2,0 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (56%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I347279.php : benaderd 18 februari 2026), "Godefridus Johannes Donkers (1905-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.