De temperatuur op 22 april 1908 lag tussen -1,0 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
Trouwdag 29 januari 1930
De temperatuur op 29 januari 1930 lag tussen 0,1 °C en 2,1 °C en was gemiddeld 1,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
18 juni » Oprichting van het Nationaal Instituut voor de Radio-omroep (NIR), de Belgische officiële radio.
13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
Dag van overlijden 26 januari 1994
De temperatuur op 26 januari 1994 lag tussen 4,1 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (43%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 januari » In Nederland treedt de Algemene wet bestuursrecht in werking.
7 april » Tien Belgische para's worden in Rwanda vermoord.
7 juli » Het Roemeense parlement verhindert met een grote meerderheid een poging van de oppositie om een afzettingsprocedure tegen president Ion Iliescu te beginnen
21 augustus » Frankrijk beëindigt Operatie Turquoise, de militaire interventie met humanitair oogmerk in de Midden-Afrikaanse staat Rwanda.
24 oktober » Een bomaanslag in de Sri Lankese stad Colombo tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de Verenigde Nationale Partij (UNP) kost zeker 57 mensen het leven, onder wie de partijleider, Gamini Dissanayake.
8 november » De Franse politie pakt meer dan zeventig mensen op bij een actie tegen vermeende aanhangers van de Groupe Islamique Armé (GIA), de gewelddadigste groep moslim-extremisten die in Algerije vecht voor een islamitisch regime.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I339609.php : benaderd 1 januari 2026), "Henricus Joannes Cornelis Doijar (1908-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.