Database Van Broekhoven » Jan Cornelis de Back (1914-1980)

Persoonlijke gegevens Jan Cornelis de Back 


Gezin van Jan Cornelis de Back

Hij is getrouwd met Cornelia Alberta Rohlfs.

Zij zijn getrouwd op 14 juli 1949 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Cornelis de Back?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 oktober 1914 lag tussen 5,2 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 3,3 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
    • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 31 oktober » Het Duitse 16e Beierse reserve infanterieregiment, waarbij Adolf Hitler, verovert Geluveld in de Eerste Slag om Ieper
  • De temperatuur op 16 januari 1980 lag tussen -4,1 °C en -0,1 °C en was gemiddeld -2,1 °C. Er was 2,8 uur zonneschijn (34%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Het zendschip van zeezender Radio Caroline, de MV Mi Amigo, zinkt na op 19 maart van het anker te zijn geslagen en op een zandbank te zijn gestrand.
    • 18 april » Rhodesië wordt onafhankelijk en krijgt een nieuwe naam: Zimbabwe. Canaan Banana wordt de eerste president van de nieuwe staat, Robert Mugabe de eerste premier.
    • 21 april » Een zware noordwesterstorm richt voor miljoenen guldens schade aan op de Nederlandse kust.
    • 25 september » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Het teken van het beest van regisseur Pieter Verhoeff gaat in première.
    • 13 november » De Voyager-1 stuurt de eerste close-ups van Saturnus naar Aarde.
    • 30 november » De gemeente Amsterdam koopt het kraakpand Groote Keijser aan de Keizersgracht om een treffen met de kraakbeweging te voorkomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1910 » Mark Light, Amerikaans autocoureur († 1975)
  • 1913 » Luigi Piotti, Italiaans autocoureur († 1971)
  • 1914 » Dylan Thomas, Brits schrijver en dichter († 1953)
  • 1914 » Eluned Phillips, Welsh bard († 2009)
  • 1916 » Kazimierz Brandys, Pools schrijver (overleden 2000
  • 1917 » Arne Andersson, Zweeds atleet († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Back

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Back.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Back.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Back (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I336960.php : benaderd 12 januari 2026), "Jan Cornelis de Back (1914-1980)".