De temperatuur op 17 april 1921 lag tussen -3,1 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
24 november » De Japanse kroonprins Hirohito wordt regent voor zijn zieke vader, Yoshihito
Trouwdag 4 mei 1944
De temperatuur op 4 mei 1944 lag tussen 3,8 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
5 september » Dolle Dinsdag: Nederland wacht tevergeefs op de bevrijders.
17 september » Britse grondtroepen steken bij Lommel de grens over en paratroepen landen bij Eindhoven, Son, Nijmegen en Arnhem, als onderdeel van Operatie Market Garden.
25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
3 oktober » Britse bommenwerpers bombarderen de dijk bij Westkapelle, om Walcheren onder water te zetten, zodat de Duitse bezetters makkelijker te verdrijven waren.
30 oktober » De gaskamers van Auschwitz worden voor de laatste keer gebruikt.
Dag van overlijden 6 november 1993
De temperatuur op 6 november 1993 lag tussen 5,2 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
12 februari » Gruwelijke moord op James Bulger. Twee jongens van tien jaar oud ontvoeren, martelen en vermoorden een peuter van drie jaar oud.
27 maart » Inauguratie van Albert Zafy als president van Madagaskar.
2 juli » Bloedbad van Sivas (Turkije): tijdens een cultureel festival komen 37 mensen, waaronder een Nederlandse, om door een aanval van een islamitisch-fundamentalistische menigte.
10 september » Ondanks een oproep van hun leider Radovan Karadžić zetten Bosnisch-Servische militairen hun rebellie voort in de stad Banja Luka.
31 oktober » Oskar Lafontaine treedt af als president van de Bondsraad.
15 december » Het tennisduo Jacco Eltingh en Paul Haarhuis wordt in Bussum uitgeroepen tot sportploeg van het jaar 1993 vanwege hun wereldtitel in het dubbelspel. Schaatser Falko Zandstra, Europees en wereldkampioen, en wielrenster Leontien van Moorsel, wereldkampioene en winnares van de Tour Feminin, krijgen de titel sportman en sportvrouw van het jaar toebedeeld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I332795.php : benaderd 22 februari 2026), "Wilhelmina Adriana de Jong (1921-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.