Database Van Broekhoven » Henrica Wilhelmina Matheij (1893-1960)

Persoonlijke gegevens Henrica Wilhelmina Matheij 


Gezin van Henrica Wilhelmina Matheij

Zij is getrouwd met Wilhelmus van der Vrande.

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1920 te Bakel en Milheeze, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henrica Wilhelmina Matheij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Henrica Wilhelmina Matheij

Henrica Wilhelmina Matheij
1893-1960

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 augustus 1893 lag rond de 15,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
    • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
  • De temperatuur op 10 februari 1920 lag tussen 6,6 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 19,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
    • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
    • 31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
    • 5 december » In Griekenland roept een referendum koning Constantijn I terug op de troon.
    • 11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
    • 19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.
  • De temperatuur op 3 juni 1960 lag tussen 11,6 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (86%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Oprichting van de Togolese voetbalbond.
    • 10 april » Wielrenner Pino Cerami wint Parijs-Roubaix op 38-jarige leeftijd.
    • 7 mei » Michail Tal wordt de jongste wereldkampioen schaken aller tijden.
    • 27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
    • 16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.
    • 20 december » De Duitse justitie arresteert Richard Baer, ex-commandant van Auschwitz.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Matheij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Matheij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Matheij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Matheij (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I326005.php : benaderd 11 maart 2026), "Henrica Wilhelmina Matheij (1893-1960)".