De temperatuur op 14 december 1917 lag tussen 4,8 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 3,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
Trouwdag 28 juli 1943
De temperatuur op 28 juli 1943 lag tussen 13,3 °C en 28,1 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
13 juli » Het Tsjechische dorpje Český Malín wordt verbrand door Duitse troepen. 374 inwoners komen om het leven.
18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
11 november » In Oyonnax houdt het Franse verzet een herdenkingsdefilé als verzetsdaad.
Dag van overlijden 27 maart 2014
De temperatuur op 27 maart 2014 lag tussen 1,4 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
22 februari » Nadat president Viktor Janoekovytsj van Kiev naar Charkov is gevlucht, stemt het Oekraïense parlement in met het afzetten van de president en organisatie van presidentsverkiezingen op 25 mei 2014. Joelia Tymosjenko wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
7 maart » De Nederlandse atlete Nadine Broersen wordt wereldindoorkampioene op de vijfkamp in het Poolse Sopot. Met haar sprong van 1,93 meter verbetert ze tevens het Nederlands indoorrecord hoogspringen.
8 juli » Bij een treinongeluk in Zuid-Afrika raken zeker 52 mensen gewond. Twee treinen botsten in de oostelijke kuststad Durban boven op elkaar.
7 september » Jeroen Dubbeldam behaalt als eerste Nederlandse springruiter in de geschiedenis de wereldtitel.
1 oktober » Opening van de Markthal in Rotterdam.
21 oktober » De gehandicapte Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius wordt tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld voor doodslag op zijn vriendin Reeva Steenkamp. De aanklager had tien jaar cel geëist.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I322188.php : benaderd 26 februari 2026), "Johannes Cornelisse (1917-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.