De temperatuur op 27 september 1922 lag tussen 8,2 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
Trouwdag 20 mei 1946
De temperatuur op 20 mei 1946 lag tussen 11,2 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 maart » Frans-Guyana, Guadeloupe, Martinique en Réunion worden departementen van Frankrijk.
6 april » Oprichting van de Noorse omnisportvereniging Drøbak/Frogn IL na een fusie van Drøbak BK (1920) en Frogn IL (1934).
5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
Dag van overlijden 28 juli 2015
De temperatuur op 28 juli 2015 lag tussen 12,5 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 10,0 mm neerslag gedurende 8,5 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
22 maart » Opening van Plopsaqua in De Panne. Het is het zesde Plopsa-park.
31 mei » Laatste aflevering van het zondagavondprogramma Carlo & Irene: Life4You.
17 juli » De politie in Bolivia arresteert de president van de nationale voetbalbond, Carlos Chávez, op verdenking van corruptie.
23 oktober » Na ruim een week van gewelddadige protesten besluit president Jacob Zuma van Zuid-Afrika de gewraakte verhoging van collegegelden te schrappen.
6 november » De Rwandese president Paul Kagame veroordeelt het geweld in buurtland Burundi en waarschuwt in een emotionele toespraak voor etnisch geweld, dat in 1994 in zijn eigen land ontaardde in een genocide.
30 december » Op een boorplatform voor de kust van Noorwegen komt één persoon om het leven in een hevige storm, als het platform in de Noordzee wordt getroffen door een grote golf.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I313970.php : benaderd 8 maart 2026), "Maria Wilhelmina Verhagen (1922-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.