Database Van Broekhoven » Jacobus Elemans (1901-1966)

Persoonlijke gegevens Jacobus Elemans 


Gezin van Jacobus Elemans

Hij is getrouwd met Martina van Doorne.

Zij zijn getrouwd op 29 december 1928 te Helmond, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Elemans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Elemans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Elemans


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 februari 1901 lag tussen -4,1 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,8 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
    • 10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
    • 21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
    • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
    • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
    • 6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
  • De temperatuur op 29 december 1928 lag tussen -1,1 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
    • 11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
    • 15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
    • 12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
    • 1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
  • De temperatuur op 18 maart 1966 lag tussen 4,3 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 5,2 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • In het jaar 1966: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,4 miljoen inwoners.
    • 30 april » Jean Stablinski uit Frankrijk wint de allereerste editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 3 september » Eerste uitzending van de televisieserie Ja zuster, nee zuster.
    • 6 oktober » Lsd wordt illegaal verklaard in de VS.
    • 15 oktober » Bisschopswijding van Theodorus Zwartkruis, Nederlands bisschop van Haarlem.
    • 21 oktober » Het dorp Aberfan in Wales raakt gedeeltelijk bedolven onder een ingezakte afvalberg uit een nabijgelegen steenkoolmijn. De afvalberg bedelft onder andere een basisschool waardoor er 116 kinderen om het leven komen. In totaal vinden 144 mensen de dood.
    • 30 november » Barbados wordt onafhankelijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1889 » Thé Lau, Nederlands kunstschilder (overleden 1958)
  • 1895 » Babe Ruth, Amerikaans honkballer († 1948)
  • 1905 » Irmgard Keun, Duits romanschrijfster († 1982)
  • 1908 » Amintore Fanfani, Italiaans politicus († 1999)
  • 1911 » Ronald Reagan, 40e president van de Verenigde Staten († 2004)
  • 1912 » Eva Braun, echtgenote van Adolf Hitler († 1945)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Elemans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elemans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elemans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elemans (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I306449.php : benaderd 26 februari 2026), "Jacobus Elemans (1901-1966)".