Database Van Broekhoven » Rudolphus de Groot (1898-1965)

Persoonlijke gegevens Rudolphus de Groot 


Gezin van Rudolphus de Groot

Hij is getrouwd met Adriana Lamberta van Loon.

Zij zijn getrouwd op 9 juli 1931 te Hedel, Gelderland, Nederland, hij was toen 32 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rudolphus de Groot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rudolphus de Groot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rudolphus de Groot

Adrianus Koks
1827-1891

Rudolphus de Groot
1898-1965

1931

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. 7046 RA Rivierenland http://www.regionaalarchiefrivierenland.nl/

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1898 lag rond de 9,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 99%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
    • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 9 juli 1931 lag tussen 12,7 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 4,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
    • 5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
    • 5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
    • 14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
  • De temperatuur op 27 oktober 1965 lag tussen 5,8 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Door een explosie in de lading kunstmest zinkt het vrachtschip Sophocles waarbij drie opvarenden om het leven komen.
    • 22 februari » Paus Paulus VI creëert 27 nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische priester Jozef Cardijn, stichter van de KAJ.
    • 24 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Clube Desportivo Mafra.
    • 28 juni » Prinses Beatrix verlooft zich met de Duitse diplomaat Claus van Amsberg.
    • 10 november » Het beeld van Manneke Pis gestolen van zijn sokkel in België.
    • 8 december » Bij wet wordt Claus van Amsberg genaturaliseerd tot Nederlander.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1898 » Merle Isaac, Amerikaans componist, muziekpedagoog, dirigent en organist († 1996)
  • 1898 » Oskar Üpraus, Estisch voetballer († 1968)
  • 1899 » Jan Voogt Pieterszoon, stierf als oudste man van Nederland († 2006)
  • 1900 » Norman Tindale, Australisch antropoloog en etnograaf († 1993)
  • 1902 » Adriaan Paulen, Nederlands atleet, sportbestuurder en verzetsman († 1985)
  • 1902 » Dick Binnendijk, Nederlands dichter en criticus († 1984)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Groot

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Groot.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Groot.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Groot (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I304521.php : benaderd 4 januari 2026), "Rudolphus de Groot (1898-1965)".