De temperatuur op 29 september 1914 lag tussen 7,0 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
Trouwdag 28 februari 1944
De temperatuur op 28 februari 1944 lag tussen -2,8 °C en 2,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
18 maart » Tweede Wereldoorlog: nazi-troepen bezetten Hongarije.
18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
2 september » Tweede Wereldoorlog: Anne Frank en haar familie worden op de laatste transporttrein van Kamp Westerbork naar Auschwitz gezet. Drie dagen later komen ze aan.
29 september » Sovjet-troepen trekken Joegoslavië binnen.
12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.
29 december » De slag om Boedapest begint.
Dag van overlijden 2 januari 1995
De temperatuur op 2 januari 1995 lag tussen -1,2 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 mei » Jan Willem van Ede passeert Leo van Veen, alias Mister Utrecht, als de doelman tegen Roda JC zijn 425ste wedstrijd speelt voor FC Utrecht. Van Veen bleef op 424 steken. Van Ede debuteerde op 8 september 1982, uit tegen PEC Zwolle (1-1).
12 mei » De Russische premier Viktor Tsjernomyrdin lanceert een nieuwe politieke beweging, Ons Huis is Rusland, die ervoor moet zorgen dat de regering bij de verkiezingen van eind 1995 niet wordt weggevaagd.
4 juni » Tony Rominger wint de Ronde van Italië. De houder van het werelduurrecord loodst de roze leiderstrui na 3806 kilometer zonder noemenswaardige problemen over de eindstreep in Milaan, waar de Italiaan Giovanni Lombardi de slotrit op zijn naam schrijft.
6 juni » De Eerste Kamer verwerpt de prestatiebeurs met één stem verschil. Studenten die in september gaan studeren, blijven onder het oude systeem van studiefinanciering vallen en krijgen vijf jaar beurs in plaats van vier jaar.
9 juni » Politie en leger in Colombia arresteren Gilberto Rodríguez. Samen met zijn broer Miguel vormde hij de leiding van het Kartel van Cali, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor 80 procent van de cocaïne die jaarlijks op de Amerikaanse en Europese markt wordt gebracht.
31 oktober » Ingebruikname van de vlag van Gagaoezië
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I301798.php : benaderd 21 februari 2026), "Franciscus Pieter van der Horst (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.