Database Van Broekhoven » Mensje Schenk (1885-1958)

Persoonlijke gegevens Mensje Schenk 


Gezin van Mensje Schenk

(1) Zij is getrouwd met Cornelis den Brouwer.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1903 te Hillegersberg, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 17 jaar oud.Bron 1


(2) Zij is getrouwd met Theodorus Johannes de Groot.

Zij zijn getrouwd op 15 december 1910 te Hillegersberg, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mensje Schenk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 december 1885 lag rond de -2,7 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 20 oktober 1958 lag tussen 8,7 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Verdrag van Rome treedt in werking.
    • 14 maart » Prins Albert II van Monaco
    • 17 april » Expo '58 in Brussel opent haar deuren.
    • 10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
    • 14 augustus » KLM-vlucht 607-E van Amsterdam naar New York stort ten westen van Ierland in de Atlantische oceaan. Alle 99 inzittenden komen om.
    • 11 december » Nederlandse kabinetscrisis 1958: einde rooms-rode coalitie; einde kabinetten Drees.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1879 » Ernest Shepard, Engels boekillustrator († 1976)
  • 1882 » Otto Neurath, Oostenrijks filosoof en marxist († 1945)
  • 1883 » Giovanni Messe, Italiaans generaal en politicus († 1968)
  • 1884 » Juan Posadas, Filipijns bestuurder en burgemeester van Manilla († 1940)
  • 1886 » Annie Bos, Nederlands actrice († 1975)
  • 1891 » Nelly Sachs, Duits-Zweeds schrijfster († 1970)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schenk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schenk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schenk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schenk (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I291221.php : benaderd 7 januari 2026), "Mensje Schenk (1885-1958)".