De temperatuur op 9 maart 1929 lag tussen -2,1 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
17 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Uruguay.
29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
Dag van overlijden 30 januari 2018
De temperatuur op 30 januari 2018 lag tussen 2,1 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (69%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 januari » Eva Jinek is uitgeroepen tot Omroepvrouw van het Jaar.
12 maart » Bij de US-Bangla Airlines-vlucht 211 kwamen 49 van de 71 inzittenden om het leven in Nepal.
5 juli » Litouwen wordt lid van de OESO.
12 juli » Femke Halsema is geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Amsterdam. Zij is de eerste vrouwelijke burgemeester van de hoofdstad.
20 augustus » Na 163 kilometer stopt Maarten van der Weijden met zijn poging om de Friese Elfstedentocht al zwemmend te voltooien. Hij deed dit om geld in te zamelen voor kankeronderzoek. In 55 uur bracht dat ruim twee miljoen euro op.
28 december » Pauline Broekema doet haar laatste verslag voor het NOS Journaal. Ze neemt na 2000 bijdrages in 34 jaar afscheid.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I286400.php : benaderd 16 januari 2026), "Jacoba Antonia Maria van de Sande (1929-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.