De temperatuur op 22 juni 1927 lag tussen 6,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
9 mei » Canberra vervangt Melbourne als hoofdstad van Australië
18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
Dag van overlijden 18 juni 2012
De temperatuur op 18 juni 2012 lag tussen 8,6 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 10,2 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (26%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 april » Rebellen van de MNLA bezetten de Malinese stad Timboektoe en delen van de regio Mopti.
21 april » In Nederland mislukken onderhandelingen over een nieuwe bezuinigingsronde, het zogenaamde Catshuisoverleg 2012. Het CDA, VVD en de PVV worden het niet eens over miljardenbezuinigingen. Naar aanleiding van dit mislukken geeft Geert Wilders aan dat de PVV geen gedoogpartner meer zal zijn van het kabinet.
2 mei » AFC Ajax wordt voor de 31e keer in de geschiedenis kampioen van de Nederlandse Eredivisie door thuis met 2-0 te winnen van VVV-Venlo.
29 mei » De vroegere Zuid-Afrikaanse president Nelson Mandela (93) vertoont zich voor het eerst in acht maanden op televisie.
13 augustus » Bij een platinamijn in Zuid-Afrika raken leden van twee vakbonden met elkaar. Daardoor komen zeker negen mensen om het leven. Onder de doden ook twee politieagenten, die met machetes zijn aangevallen.
6 oktober » Honderden stakende mijnwerkers komen in de Zuid-Afrikaanse stad Rustenburg bijeen om te protesteren tegen een massaontslag bij de mijngigant Anglo American Platinum (Amplats). Het bedrijf ontsloeg 12.000 arbeiders die aan een wilde staking hadden meegedaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I284339.php : benaderd 6 maart 2026), "Jacques Hubert Salimans (1927-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.