De temperatuur op 3 februari 1918 lag tussen -2,3 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
15 mei » De Finse Burgeroorlog eindigt.
7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
Trouwdag 20 juni 1941
De temperatuur op 20 juni 1941 lag tussen 11,6 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 14,8 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
13 maart » Vijftien leden van het Geuzenverzet en drie communistische Februaristakers worden op de Waalsdorpervlakte door de nazi's geëxecuteerd.
18 augustus » De eerste tweehonderd gevangenen komen aan in kamp Amersfoort. Het is een groep communisten die eerder waren geïnterneerd in kamp Schoorl.
21 oktober » Massamoorden door de nazi's in onder meer Kragujevac.
26 november » De Verenigde Staten overhandigen Japan het Hull-ultimatum.
26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
Dag van overlijden 4 juli 2006
De temperatuur op 4 juli 2006 lag tussen 14,3 °C en 32,0 °C en was gemiddeld 24,8 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (78%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
11 mei » In Antwerpen doodt Hans Van Themsche een jong kind van 2 jaar en haar Malinese oppas en verwondt hij ook nog een Turkse vrouw.
16 mei » Ayaan Hirsi Ali vertrekt uit de Tweede Kamer en op diezelfde dag maakt minister Verdonk bekend dat uit onderzoek was gebleken dat Ayaan Hirsi Ali vooralsnog wordt geacht het Nederlanderschap niet te hebben verkregen. Zie Ayaan Hirsi Ali leaves Dutch Parliament op Wikinews.
20 mei » Finale van het 51ste Eurovisiesongfestival, Finland wint met de groep Lordi.
27 mei » Aardbeving Java.
15 juni » Zaligverklaring van de Nederlandse missionaris Eustachius van Lieshout (1890-1943) in Belo Horizonte in Brazilië.
1 december » Op basisschool De Klimop in Hoogerheide wordt Jesse Dingemans (8) vermoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I282029.php : benaderd 19 februari 2026), "Hendrika Maria Schellen (1918-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.