De temperatuur op 19 april 1908 lag tussen -0,2 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 2,6 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 1,7 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
Trouwdag 11 september 1926
De temperatuur op 11 september 1926 lag tussen 14,0 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Dag van overlijden 30 januari 1934
De temperatuur op 30 januari 1934 lag tussen -4,3 °C en 3,6 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 2,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
1 september » De Spelling-Marchant wordt ingevoerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I279156.php : benaderd 5 maart 2026), "Jentje Kuijer (1908-1934)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.