De temperatuur op 29 oktober 1889 lag rond de 14,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Trouwdag 1 augustus 1911
De temperatuur op 1 augustus 1911 lag tussen 15,6 °C en 25,9 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
16 maart » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Vasas SC Boedapest.
16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Dag van overlijden 28 november 1968
De temperatuur op 28 november 1968 lag tussen -0,3 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (80%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I278095.php : benaderd 1 maart 2026), "Gerardus Philippus Vos (1889-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.