De temperatuur op 27 mei 1917 lag tussen 10,4 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 14,1 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
15 december » Wapenstilstand aan het oostfront, de onderhandelingen lopen uit op de Vrede van Brest-Litovsk.
Trouwdag 13 februari 1943
De temperatuur op 13 februari 1943 lag tussen 4,2 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 maart » 173 mensen komen om in het gedrang om een veiligheidsbunker in te komen in het Bethnal Green metrostation in Londen.
3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
13 juli » Het Tsjechische dorpje Český Malín wordt verbrand door Duitse troepen. 374 inwoners komen om het leven.
17 juli » De geallieerde bombardementen op Amsterdam-Noord. Ze waren gericht op de Fokker vliegtuigfabrieken in Amsterdam-Noord. Geen enkele bom raakte de fabriek, wel de huizen in de omgeving.
18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
Dag van overlijden 1 februari 1993
De temperatuur op 1 februari 1993 lag tussen -5,1 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (90%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 februari » Korte maar hevige brand breekt uit in de Sint-Servaasbasiliek in Grimbergen.
11 maart » Zambia verbreekt de betrekkingen met zowel Irak als Iran met onmiddellijke ingang wegens de vermeende betrokkenheid van beide landen bij een recente poging van de oppositie tot een staatsgreep.
25 maart » Gewapende mannen vallen de belangrijkste militaire basis in de Togolese hoofdstad Lomé aan in een poging president Étienne Eyadéma ten val te brengen.
15 augustus » Juan Carlos Wasmosy, de eerste democratisch gekozen burgerpresident in de geschiedenis van Paraguay, wordt beëdigd.
10 september » Ondanks een oproep van hun leider Radovan Karadžić zetten Bosnisch-Servische militairen hun rebellie voort in de stad Banja Luka.
29 november » Het Afrikaner Volksfront, een alliantie van rechtse blanke groeperingen in Zuid-Afrika, richt een eigen 'overgangsbewind' op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I27103.php : benaderd 12 januari 2026), "Theodora Maria "Dora" van Dam (1917-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.