Database Van Broekhoven » Jacobus Hubertus Stinkens (1876-1946)

Persoonlijke gegevens Jacobus Hubertus Stinkens 


Gezin van Jacobus Hubertus Stinkens

(1) Hij is getrouwd met Anna Sanders.

Zij zijn getrouwd op 9 januari 1905 te Heythuysen, Limburg, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Jacoba Petronella Akkermans.

Zij zijn getrouwd op 22 november 1934 te Zeist, Utrecht, Nederland, hij was toen 58 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Hubertus Stinkens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Hubertus Stinkens

Jacobus Hubertus Stinkens
1876-1946

(1) 1905

Anna Sanders
1884-1928

(2) 1934

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 oktober 1876 lag rond de 16,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 22 november 1934 lag tussen -5,0 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,3 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
    • 3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
    • 9 juni » Donald Duck maakt zijn debuut in de tekenfilm The Wise Little Hen.
    • 30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
    • 1 september » De Spelling-Marchant wordt ingevoerd.
    • 9 oktober » Moord op koning Alexander I van Joegoslavië in Marseille tijdens een staatsbezoek aan Frankrijk. Ook de Franse minister van buitenlandse zaken Louis Barthou komt bij de aanslag om het leven.
  • De temperatuur op 9 juli 1946 lag tussen 6,8 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
    • 19 januari » Eerste uitzending van RON (Regionale Omroep Noord), de voorloper van RONO.
    • 4 maart » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Erzgebirge Aue.
    • 16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
    • 26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
    • 15 november » De overeenkomst van Linggadjati wordt op 15 november gesloten: politiek akkoord tussen de Nederlandse regering en de leiding van de eenzijdig uitgeroepen Republik Indonesia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1942 » Frans Heinekamp (44), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Dons (27), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Herman Jacobus Boerrigter (36), verzetsstrijder
  • 1942 » Petrus Hoefsloo (49), Arnhemse meubelkoopman, verzetsstrijder en oprichter verzetsgroep De Oranjewacht
  • 1943 » Han Hollander (56), Nederlands sportverslaggever
  • 1943 » Jacob Hamel (59), Nederlands zanger en dirigent

Over de familienaam Stinkens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stinkens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stinkens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stinkens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I266572.php : benaderd 11 januari 2026), "Jacobus Hubertus Stinkens (1876-1946)".