De temperatuur op 15 december 1922 lag tussen -1,3 °C en 4,2 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
12 maart » Verheffing van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
26 november » Howard Carter en Lord Carnarvon betreden de tombe van de Egyptische farao Toetanchamon.
Trouwdag 29 januari 1949
De temperatuur op 29 januari 1949 lag tussen -3,2 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
12 mei » De Sovjet-autoriteiten heffen de blokkade van Berlijn op.
14 juni » De naam Zuid-Vietnam wordt vervangen door de staat Vietnam, maar het land blijft een Frankrijk protectoraat.
12 september » Na een verschijningsverbod van vier jaar mag het dagblad De Telegraaf weer verschijnen.
22 september » Minister van financiën Piet Lieftinck laat de Nederlandse gulden met 30% devalueren.
13 december » De Knesset stemt voor het verplaatsen van de hoofdstad van Israël naar Jeruzalem.
15 december » West-Duitsland wordt deelnemer van het Marshallplan.
Dag van overlijden 11 november 2016
De temperatuur op 11 november 2016 lag tussen -3,1 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
15 maart » De Noorse terrorist Anders Breivik brengt bij het begin van zijn proces de Hitlergroet in de rechtbank.
21 maart » De Nederlandse bevolking bereikt een omvang van 17 miljoen inwoners.
9 juni » De in Somalië gelegerde Afrikaanse Unie (AMISOM) claimt dat zijn troepen een aanval van Al-Shabaab hebben afgewend. Bij vuurgevechten zouden 110 leden van de terreurgroep zijn gedood.
1 augustus » De Venezolaanse oppositie krijgt van de Nationale Kiesraad groen licht voor het organiseren van een referendum tegen president Nicolás Maduro.
16 augustus » Bij de Olympische Spelen 2016 van Rio de Janeiro, pakken zowel zeilster Marit Bouwmeester als zwemmer Ferry Weertman een gouden medaille op hun onderdeel. Hiermee komt Nederland op een, voorlopig, 7e plek in de Medaillespiegel.
25 december » Bij een vliegtuigcrash in de Zwarte Zee komen alle 92 inzittenden om. Het Russisch toestel met aan boord het legerkoor Alexandrov Ensemble stort kort na opstijgen vanuit Sotsji neer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I258852.php : benaderd 8 januari 2026), "Johannes Jacobus van Loon (1922-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.