De temperatuur op 19 september 1919 lag tussen 7,1 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 5,1 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
15 januari » Oprichting van de Tunesische voetbalclub Espérance Sportive de Tunis.
23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
Trouwdag 23 november 1948
De temperatuur op 23 november 1948 lag tussen -0,1 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 4,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 januari » Oprichting van de VVD, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie.
21 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub SC Fortuna Köln.
25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
17 september » Moord op Graaf Bernadotte in Jeruzalem.
13 november » Leigh Mercer publiceert zijn palindroom "A man, a plan, a canal: Panama!".
19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
Dag van overlijden 12 december 2006
De temperatuur op 12 december 2006 lag tussen 3,2 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 6,5 uur zonneschijn (83%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
18 april » Radiozender Yorin FM wordt omgedoopt tot Caz!.
3 juni » Montenegro verklaart zich officieel onafhankelijk van Servië.
6 juni » De datum van vandaag wordt geschreven als 6-6-6 ofwel 666, wat het Getal van het Beest is. Duizenden christenen wereldwijd bidden voor afkering van het kwaad.
30 juni » De dag vóór de Ronde van Frankrijk 2006 krijgen 9 wielrenners, waaronder favorieten zoals Jan Ullrich en Ivan Basso een startverbod wegens vermeend dopinggebruik. Het Astana - Würth Team kan uiteindelijk niet starten omdat vijf van de negen renners geweerd zijn en de ploeg dus niet aan het vereiste minimum van zes renners raakt.
19 september » In Thailand wordt premier Thaksin Shinawatra door een geweldloze militaire staatsgreep afgezet.
15 december » De Vlaamse Regering besluit dat de Vlaamse gemeenten en deelgemeenten binnenkort alleen nog een officiële Nederlandse naam hebben.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I243497.php : benaderd 11 januari 2026), "Maria Josephina van de Schoot (1919-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.