De temperatuur op 23 augustus 1925 lag tussen 11,3 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
Trouwdag 16 december 1952
De temperatuur op 16 december 1952 lag tussen -2,7 °C en 3,1 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (18%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
21 maart » Op de Waalsdorpervlakte wordt het doodvonnis van twee oorlogsmisdadigers, de Nederlander Andries Pieters en de Duitser Artur Albrecht, door een executiepeloton voltrokken.
7 mei » Eerste concept van een chip voor gebruik in computers, van Geoffrey Dummer.
11 september » Plaatsing van de eerste, kunstmatige hartklep.
4 oktober » In Brussel wordt de Noord-Zuidverbinding ingehuldigd.
31 oktober » Ontploffing allereerste waterstofbom op het atol Eniwetok (VS-tijdsrekening).
4 december » Door een combinatie van rook (smoke) en mist (fog) vallen in Londen veel doden. Het woord smog, een samentrekking van smoke en fog is geboren.
Dag van overlijden 18 april 2016
De temperatuur op 18 april 2016 lag tussen -0,1 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (48%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » Bij een gijzeling in een restaurant aan het strand bij de Somalische hoofdstad Mogadishu komen meer dan twintig mensen om het leven.
7 maart » Bij een Amerikaanse drone-aanval op een kamp van de Al-Shabaab-beweging in Somalië vallen volgens Pentagon-functionarissen meer dan 150 doden.
6 april » Nederlands referendum over de Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en Oekraïne.
26 juni » Het Chileens voetbalelftal wint de 45ste en jubileumeditie van de strijd om de Copa América door buurland Argentinië, net als een jaar eerder, in de finale na strafschoppen te verslaan. De ontgoochelde Argentijnse sterspeler Lionel Messi kondigt na afloop zijn afscheid aan als international.
28 november » 76 mensen komen om bij een vliegtuigongeval met LaMia Airlines-vlucht 2933, waaronder een groot deel van het Braziliaanse voetbalelftal Chapecoense dat op weg was om de finale te spelen van de Copa Sudamericana 2016 tegen de Colombiaanse club Atlético Nacional uit Medellín.
26 december » Attractiepark Motiongate Dubai wordt geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I240281.php : benaderd 12 januari 2026), "Willemina Hendrika Fikke (1925-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.