De temperatuur op 17 september 1880 lag rond de 12,8 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
Dag van overlijden 26 maart 1955
De temperatuur op 26 maart 1955 lag tussen 9,3 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (17%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
25 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland tot Bisdom Helsinki. Benoeming van de Nederlander Willem Cobben tot bisschop van Helsinki.
3 maart » Elvis Presley verschijnt voor het eerst op de (Amerikaanse) televisie.
17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
10 september » Japan treedt toe tot de GATT.
4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
6 oktober » De Franse autofabrikant Citroën introduceert de Citroën DS.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I231131.php : benaderd 7 maart 2026), "Teuntje Bron (1880-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.